Rezultati likovnog konkursa 13. Antićevih dana

09/03/2020

Kulturni centar Novog Sada u saradnji sa Udruženjem vojvođankih učitelja

 

13. ANTIĆEVI DANI – dečji likovni konkurs

 

IZVEŠTAJ  KOMISIJE

 

Dana  6.  marta 2020. godine u vremenu od 16:00 do 21:00 u prostorijama Kulturnog centra Novog Sada tročlana komisija (u sastavu: prof. Danijela Vimić, prof. Vera Stojšić-Gašparovski (Udruženje vojvođanskih učitelja) i Gordana Tošić) je pregledala, analizirala i vrednovala prispele likovne radove učenika osnovnih škola

  • Konkurs je trajao od 10. februara do 6. marta 2020. godine.
  • Sve osnovne škole Novog Sada su obaveštene o konkursu putem Uprave za obrazovanje Grada Novog Sada i mrežom Udruženja vojvođanskih učitelja.
  • Prispelo je ukuno 257 likovnih  radova:

19  radova   učenika nižeg uzrasta iz 3 novosadske osnovne škole,

122  rada   učenika višeg uzrasta iz 10 novosadskih osnovnih škola,

   30 radova  članova Dečije likovne sekcije Kulturnog centra Novog Sada

   12 radova štićenika Dečjeg sela iz Sr. Kamenice

   74 rada iz 4 osnovne škole van grada Novog Sada koje nose Antićevo ime.

  • Članovi žirija su za izložbu ovogodišnjeg konkursa izdvojili ukupno 174 najuspelija rada.

 

Nagrađeni učenici:

1- 4. razred

  1. nagrada – Jovan Miščević, 1. razred OŠ „Prva vojvođanska brigada“ Novi Sad

Mentor: Ivana Dragin

  1. nagrada – Maksim Đurić, 1. razred OŠ „Jovan Jovanović Zmaj“ Sr. Kamenica

Mentor: Vera Stojšić-Gašparovski

  1. nagrada – Kristina Semiz, 1. razred OŠ „Prva vojvođanska brigada“ Novi Sad

Mentor: Ivana Dragin

 

5- 8. razred

  1. nagrada – Ana Sofija Belić, 6. razred
  2. nagrada – Lara Nenadov, 8. razred OŠ „Miloš Crnjanski“ Novi Sad

Mentor: Gordana Rađenović

  1. nagrada – Jovan Bošnjak, 6. razred POŠ „Kirilo i Metodije“ Novi Sad

Mentor: Danijela Vimić

 

 

OSNOVNE ŠKOLE I MENTORI  UČESNICI  KONKURSA

 

  • OŠ „Branko Radičević“ Novi Sad (Biljana Balog)
  • OŠ „23. oktobar“ Sr. Karlovci (Branislava Popović)
  • OŠ „Desanka Maksimović“ Futog (Vesna Janić)
  • OŠ „Dositej Obradović“Novi Sad  (Nenad Kostić)
  • OŠ „Ivo Lola Ribar“ Novi Sad (Olivera Popov)
  • OŠ „Jovan Jovanović Zmaj“ Sremska Kamenica (Melita Bošnjak, Vera Stojšić-Gašparovski)
  • OŠ „Miloš Crnjanski“ Novi Sad (Gordana Rađenović)
  • OŠ „Miroslav Antić“ Odžaci (Olivera Jeftić)
  • OŠ „Miroslav Antić“ Palić (Olivera Tešić)
  • OŠ „Miroslav Antić“ Pančevo (Jasmina Milanović)
  • OŠ „Miroslav Antić“ Čonoplja (Tanja Sekulić)
  • OŠ „Prva vojvođanska brigada“ Novi Sad (Ivana Dragin, Georg Redžek)
  • POŠ „Kirilo i Metodije“ (Danijela Vimić)
  • POŠ „Tvrđava“ (Ivana Mali Vukelić)

 

IMENA  UČENIKA  AUTORA  IZLOŽENIH  LIKOVNIH  RADOVA

 

RADOVI OD 1. DO 4. RAZREDA

 

  1. OŠ „Jovan Jovanović Zmaj“ Sremska Kamenica

Mentor Vera Stojšić-Gašparovski

Dušana Raletić

Milica Velemir

Marija Injac

Kalina Petrović

Emilija Veljović

Maksim Đurić 2. nagrada

Lena Labat

Sanja Šteli

Nemanja Lalović

Marko Malbaša

 

  1. OŠ „Tvrđava“ Petrovaradin

Mentor: Ivana Mali Vukelić

Sofija Cvijić

Luka Vuković

Nora Cvetićanin

 

  1. OŠ „Prva Vojvođanska brigada“

Mentor: Ivana Dragin

Jovan Miščević 1. nagrada

Kristina Semiz 3. nagrada

Sofija Vulić

Lav Keljački

Staša Mijić

Sofija Ružić

 

RADOVI OD 5. DO 8. RAZREDA

 

  1. OŠ „Tvrđava“ Petrovaradin

Mentor: Ivana Mali Vukelić

Katarina Milosavljević

 

  1. OŠ „Miloš Crnjanski“

Mentor: Gordana Rađenović

Alja Rončević

Bojana Ostojić

Aleksandra Janković

Luna Stankijević

Mitra Šipoš

Valentina Vujkov

Olena Zrejki

Lana Šipka

Jefimija Živanović

Nađa Nenadov

Katarina Beljić

Selena Despotović

Anđela Kljajić

Valerija Ilijevska

Stefan Bežanović

Nikolina Mijić

Maša Milutinović

Ema Pećanac

Ana Sofija Belić

Lara Nenadov

  1. OŠ „Sv. Kirilo i Metodije“

Mentor: Danijela Vimić

Milica Ivanić

Elena Basarić

Dušica Janjatović

Nataša Simić

Petra Vukadinović

Valentina Šuvirdjonkova

Marija Mikrijukova

Anna Maria Tnysonides

Jovan Bošnjak

 

  1. OŠ „Branko Radičević“

Mentor: Biljana Balog

Sofija Pantelić

Maja Plzak

Teodora Ramač

Dunja Savić

Danilo Vukićević

Milan Bulj

Mark Nemcev

Aleksa Končić

Jovana Crnobrnja

 

  1. OŠ „Dositej Obradović“

Mentor: Nenad Kostić

Sara Gvozdenac

Milica Đurić

Lazar Buha

Lazar Đurić

 

  1. OŠ „23. oktobar“ Sremski Karlovci

Mentor: Branislava Popović

Đorđe Svrdlin

Milica Bosančić

 

  1. OŠ „Ivo Lola Ribar“

Mentor: Olivera Popov

Vuk Milovanović

Nataša Jović

Jovana Ilić

Olivera Stefanović

 

  1. OŠ „Jovan Jovanović Zmaj“ Sremska Kamenica

Mentor: Melita Bošnjak

Ognjen Čović

 

  1. OŠ „Desanka Maksimović“ Futog

Mentor: Vesna Janić

Ana Jandrić

Milica Radoički

Bojana Matković

Anđela Popović

Aleksandra Kalanj

Kristina Šimičić

Vera Jović

 

  1. OŠ „Prva vojvođanska brigada“

Mentor: Georg Redžek

Aleksandra Jocković

Tamara Opranović

Srđan Bajčetić

Nikola Vorgučić

Mihaela Krivokuća

Jovana Smiljanić

Aleksa Radak

Jovan Krstin

 

SPECIJALNE NAGRADE

 

Dečje selo, Sremska Kamenica

Nataša Pavlović

Slavica Paun

Aleksandra Jankov specijalna nagrada

Ivana Jankov

Samir Kopili

Mejra Dikulić

Slađana Đorđević

Magdalena Paun

Adrijana Abazi

Tanja Paun

Nikolina Mandić

Leontina Marković

Tetka Nina

 

Likovno-edukativne radionice za decu u dvorcu Eđšeg


Sanja Anđelković specijalna nagrada

Luka Bošnjak

Mila Rodić

Teodora Baro

Adrijana Košćal

Iva Dojkov

Tara Marić

Petar Trzin

Danica Trzin

Sara Kizić

Hana Asodi

Jovan Bošnjak

Lara Kovčić

Jelena Kovačević

Milica Bojović

Jovana Bojović

Mila Korać

Maša Drljača

Tisa Jević

Dunja Korać

 

OŠ „Miroslav Antić“ ČONOPLJA

Mentor: Tanja Sekulić

Miljan Batalo nagrađeni rad

Jovana Vuletić

Laslo Koberski

Zorana Cetina

Nikolina Korać

Gavrilo Basara

Jelena Jajić

Đuro Vujaklija

Tijana Lovrić

Svetlana Vidović

Aljoša Savić

 

OŠ „Miroslav Antić“ PANČEVO

Mentor: Jasmina Milanović

Jovana Petrović, nagrađeni rad

Jovana Jovanović

Nađa Pavlović

Mateja Došić

Vuk Anović

Marta Grković

Vuk Stražmešterov

Aleksandra Vasović

Nikolina Kovačević

Luka Grubić

Ivan Milišić

Nina Mrđenović

Jana Kolundžija

Katarina Beč

 

OŠ „Miroslav Antić“ PALIĆ

Mentor: Olga Tešić

Aleksa Neorčić, nagrđeni rad

Antonija Temunović

Marija Ilić

Majda Ćakić

Starhinja Jegorić

Ena Rogić

Melinda Damjan

Mia Krmpotić

Sofija Rašković

Dominik Prćić

Lena Lošić

Jovana Nimčević

Mišel Pertet

 

OŠ „Miroslav Antić“ ODŽACI

Mentor: Olivera Jeftić

Miloš Cvetković i Nenad Vasić, nagrađeni rad

Đorđe Lepoić i Dimitrije Stojčić

Lazar Jovanović

Mihajlo Radaković i Dimitrije Valent

Stefan Šumić

Milana Stefanović

Sofija Vidanović

Milana Zec i Elena Nikolić

Anja Vukašinović i Tara Ćirić

Ema Popović i Anđela Ignjatić

 

 

Ostavi komentar

Vaš komentar će biti proveren pre objavljivanja