Dvadeseti „Euro In film“ festival

03/12/2016

Zvanično otvaranje ovogodišnjeg festivala Evropskog i nezavisnog filma održaće se u nedelju 4. decembra kada će biti upriličen bogat celovečernji program. U 18 časova na „Tribini mladih“ biće otvorena  izložba slovenačke umetnice Majde Zorko „Neka slike govore“.  Od 19 časova u Velikoj sali prisutnima će se obratiti organizatori festivala, a nakon toga koncert će održati novosadski Big bend, pod dirigentskom palicom Fedora Vrtačnika. Posle koncerta publika će imati priliku da pogleda slovenački film „Dolina mira“.

Ceo program 20. Euro In festivala možete pogledati u nastavku:

 

 

EURO-IN FILM 2016

PROGRAM

 

Nedelja, 04.12.2016.

18:00

Galerija Tribina mladih (II sprat)

Izložba NEKA SLIKE GOVORE – Majda Zorko, Slovenija

19:00

Velika sala

Otvaranje Festivala, Uvodne i pozdravne reči

 

Koncert: NOVOSADSKI BIG BEND – „NOVI SAD“

Dirigent, aranžer i umetnički rukovodilac Novosadskog big benda Fedor Vrtačnik

 

Filmska projekcija:  Dani Slovenačkog filma

Dolina mira  Dolina miru / Dolina mira, SFR Jugoslavija, 1956, 82 min.

Režija / Director : France Štiglic

Glumac John Kitzmiller je nagrađen Zlatnom palmom na Kanskom festivalu 1957. godine za mušku ulogu

 

Ponedeljak, 05.12.2016.

18:00

Velika sala

Dani Slovenačkog filma

Novi dom  New Home / Selitev, 14 min. Slovenia, 2016,  Režija / Director: Žiga Virc

Komedija suza  Komedija solz / A Comedy Of Tears, Slovenia, 2016, 73 min

Režija / Director: Marko Sosič

19:30

Velika sala

Predavanje: Sudabe Babagap / Soudabeh Babagap (Iran):

KIAROSTAMIJEVA VEČNA POETIKA PUTEVA  KIAROSTAMI’S ETERNAL POETICS OF ROADS

Predavanje sa projekcijom primera iz filma Putevi Abaza Kiarostamija

21:00

Velika sala

Main Stream

Tihi zaliv            Slack bay / Ma Loutey, France, 2016, 122 min.

Režija / Director: Bruno Dumont

Uloge / Starring: Fabrice Luchini, Juliette Binoche, Valeria Bruni Tedeschi, Jean Luc Vincent, Brandon Lavieville

Cannes Film Festival 2016: Cannes Soundtrack Award Best Synchronised Music Bruno Dumont; Nominated Palme d’Or Bruno Dumont; Seville European Film Festival 2016: Best Actress Raph, Golden Giraldillo Best Film Bruno Dumont

 

Utorak, 06.12.2016.

18:00

Velika sala

Dani Slovenačkog filma

Krst i čekić  Križ i kladivo, Slovenia, 2015, 86 min.

Režija / Director: Bojan Labović –  Dokumentarna drama

19:30

Velika sala

Main Stream

Ona je živa  She Is Live, Serbia, 2016, 88 min.   Režija / Director: Strahinja Mlađenović

Uloge / Starring: Suzana Vuković, Minja Peković, Zoltan Pletl, Pavle Mazalica, Nina Rukavina, Kristina Jevtović, Miloš Lazić, Dušan Vukašinović

20:00

Likovni salon

POSLE 2000-e: SAVREMENA SRPSKA ANIMACIJA BEYOND 2000: CONTEMPORARY SERBIAN ANIMATION

Promotivni DVD sa odabranim filmovima savremenih srpskih autora  – Specijalno izdanje povodom 10 godina festivala ANIMANIMA

SENSATIONReditelj: Nikola Vulović | 2006 | 3:03 | Produkcija: Fakultet primenjenih umetnosti /

Production: Faculty of Applied Arts, Belgrade

OSTACI / LEFTOVERS  Reditelj: Igor Ćorić | 2006 | 6:03 | Produkcija: Aleksandar Mladenović / | Production: Aleksandar Mladenović

ZAPLJUNUT POLJUPCEM / SPITTED BY KISS  Reditelj: Miloš Tomić | 2007 | 11:13 | Produkcija: FAMU, Czech Republic / Production: FAMU, Czech Republic

GORSKI VIJENAC / THE MOUNTAIN WREATH  Reditelj: Metaklinika | 2008 | 5:46 | Produkcija: Metaklinika

KAFANA / TAVERN  Reditelj: Mina Cvetinović | 2008 | 2:00 | Produkcija: Akademija umetnosti Novi Sad /  Production: Academy of Arts, Novi Sad

SPOMENICI / MONUMENTS  Reditelj: Iva Ćirić | 2010 | 3:45 | Univerzitet umetnosti, Beograd / Production: University of Arts, Belgrade

ŽIVOT U RAMU / LIFE IN A FRAME  Reditelj: Marica Kicušić | 2011 | 3:52 | odukcija: Fakultet primenjenih umetnosti, Beograd / Production: Faculty of Applied Arts, Belgrade

OGLEDALO / THE MIRROR  Reditelj: Ivan Stojković | 2011 | 1:30 | Produkcija: Fakultet primenjenih umetnosti, Beograd   / Production: Faculty of Applied Arts, Belgrade

USPON I PAD UMETNOSTI / RISE AND FALL OF ART  Reditelj: Aleksa Gajić | 2013 | 5:04 | Produkcija: Studio 1234 / Production: Studio 1234

OBIČAN DAN / ORDINARY DAY

Reditelj: Vuk Palibrk | 2013 | 5:50 | Produkcija: Vuk Palibrk / Production: Vuk Palibrk

SUPERMARKET / SUPERMARKET

Reditelj: Rastko Kukić | 2015 | 7:05 | Produkcija: Univerzitet umetnosti, Beograd / Production: University of Arts, Belgrade

INDIJA / INDIA  Reditelj: Petar Stamenković 2015 | 3:33 | Produkcija: Univerzitet umetnosti, Beograd / Production: University of Arts, Belgrade

21:00

Velika sala

Main Stream

Ja, Daniel Blejk   I, Daniel Blake, UK / France / Belgium, 2016, 100 min.

Režija / Director: Ken Loach

Cannes 2016:  Grand Prix „Palm D’Or“

 

Sreda, 07.12.2016.

18:00

Velika sala

Dani Slovenačkog filma

Granice  Meja / Borders, Slovenia, 2016, 10 min

Režija / Director: Damjan Kozole

Put u raj   Pot v raj / Sailing to Paradise, Slovenia, 2014, 110 min.

Režija / Director: Blaž Završnik

19:30

Velika sala

Main Stream

Juga  Yuga, Serbia, 2005, 74 min.    Režija / Director: Ivica Ivan Ramović   Doku-drama / Docu-drama

Uloge / Starring: Jugoslav Kujundžić, Ognjen Amidžić, Maja Bosioković, Vivijan Humljan, Vera Kujundžić, Danica Maksimović

20:00

Likovni salon

Promocija:

Milan Belegišanin: NOVI SAD U USPOMENI        

Milan Belegišanin: NOVI SAD IN MEMORIES

Mali cvet  Little flower, Serbia, 2016, 12 minuta  Scenario i režija: Milan Belegišanin

Kapija  The Gate, Serbia, 2016, 11 minuta  Scenario i režija: Milan Belegišanin

Matinei kod gospođe Ile  Serbia, 2016, 50 minuta   Scenario i režija: Milan Belegišanin

Tokom i nakon projekcije razgovor sa rediteljem. Moderator dr Danica Aćimović

21:00

Velika sala

Main Stream

Požar na moru   Fire at Sea / Fuocoammare, Italy, 2016, 108 min.

Režija / Director: Gianfranco Rosi    Dokumentarni / Documentary

Berlinale 2016:  Grand Prix „Golden  Bear

Četvrtak, 08.12.2016.

18:00

Velika sala

Dani Slovenačkog filma

Ne padam na kolena

Ne grem na koleno / You Won’t Bring Me to My Knees, Slovenia, 2015, 51 min.

Režija / Director: Dušan Moravec

Nara Petrović = čovek

Nara Petrovič = človek / Nara Petrovič = Human,  Slovenia, 2016, 62 min.

Režija / Director: Boris Petkovič

20:00

Velika sala

Main Stream

Žena koja je otišla  The Woman Who Left / Ang babaeng humayo, Philippines, 2016, 226 min.

Režija / Director: Lav Diaz

Venice 2016:  Grand Prix „Golden Lion“

21:00

Likovni salon

Nordijski kratkometražni filmovi / Nordisk shorts – 2005

Bjork: Srž životinjske ili biljne strukture

Bjork: The Inner or Deep Part of an Animal or Plant Structure, Island, 2004, 48:36 min.

Documentary, Režija / Direcor: Ragenheidur Gestadottir

Nordijski kratkometražni filmovi / Nordisk shorts – 2007

Danski pesnik

Tha Danish Poet, Torill Kove, animation, Norway, 2006, 15’

Nikada kao prvi put

Never like thew first time, animation, Jonas Odell, Sweden, 2005, 15‘

NJuškalo / Šmrkač

Sniffer, short feature. r: Bobbie Peers, Norway, 2006, 9’

Subota

Lauantai / Saturday, drawn animation, (Turku Arts Academy) r. Anna Virtanen, Finland, 2005, 3 min.

Samo ti sanjaj

In your dreams, Thomas A. Østbye, 2005, Norway, 7 min. documentary

Habitat – Zgrada

Habitat, animation, Lars Arhenius, Johanes Mincing, Sweden, 2005, 9’

Petak, 09.12.2016.

18:00

Velika sala

LOKOMOTIVA SA SMEHOM / LOCOMOTIVE WITH A SMILE

Doručak sa đavolom  SFR Jugoslavija, 1971, 87 min.                Režija i scenario: Miroslav Antić

Uloge: Velimir Bata Živojinović, Mira Stupica, Mira Anđelković, Ilija Bašić, Dragomir Bojanić Gidra

Specijalni gost projekcije i razgovor sa njim: Ilija Ika Bašić, direktor filma i glumac

19:30

Velika sala

Main Stream

Swagger Swagger, France, 2016, 84 min.

Režija / Director: Olivije Babine

Pokrovitelj projekcije: Institut français, Serbie

21:00

Velika sala

Dani Slovenačkog filma

Sotto  Slovenia, 2015, 9,36 min.  Režija / Director: Ina Ferlan    Kratki eksperimentalni dokumentarni

Prvih 10 – Rimejk  Prvih 10 – Remake / The First 10 – Remake, Slovenia, 2016, 13:38 min. Režija: Janez Burger

Mama  Mama / Mother, Slovenia, 2016, 93 min.  Režija / Director: Vlado Škafar

Subota, 10.12.2016.

18:00

Velika sala

Prevazilaženje granica / Crossing Borders:

Volfgang Amadeus Mocart:  Tako čine sve  

Wolfgang Amadeus Mozart: „Cosi fan tutte“ – Filmovana opera  210 min.

Režija / Director: Christophe Honoré            Dirigent / Conductor: Conductor: Louis Langrée

Orkestar / Orchestra: Freiburger Barockorchester

Pokrovitelji projekcije: Institut français, Serbie i Muzička omladina Novog Sada

19:30

Likovni salon

LOKOMOTIVA SA SMEHOM / LOCOMOTIVE WITH A SMILE

Ko to tamo peva Who’s Singin’ Over There?, SFR Jugoslavija, 1980, 86 min.            Režija / Director: Slobodan Šijan

Uloge / Starring: Pavle Vujisić, Dragan Nikolić, Danilo Bata Stojković, Aleksandar Berček, Neda Arnerić, Mića Tomić, Taško Načić, Boro Stjepanović, Slavko Štimac, ..  Nakon projekcije, razgovor o filmu

21:30

Velika sala

Dani Slovenačkog filma

Sedmina  Sedmina (Pozdravi Mariju) SFR Jugoslavija, 1969, 91 min.   Režija / Director : Matjaž Klopčič

Uloge: Rade Šerbedžija , Snežana Nikšić , Milena Dravić , Mirko Bogataj , Relja Bašić, Tone Slodnjak

 

Nedelja, 11.12.2016.

17:00

Velika sala

UHVATI SA MNOM OVAJ DAN / UHVATI FILM

SEIZE THIS DAY WITH ME / SEIZE FILM

Nagrađeni filmovi Međunarodnog festivala o invaliditetu

Zaveslaji               Pulling, Serbia, 2016, 15’    Režija / Director: Vladimir Perović

Karmen  Carmen, USA/Italy, 2016, 7’               Režija / Director: Giuseppe Cardaci

Prljave ruže       Dirty Roses, Greece, 2016, 5’            Režija / Director: Petra Terzi

Zaista živjeti     To Live Indeed, Montenegro 22’      Režija / Director: Blagota Marunović

Neki bolji svet   A better world, Serbia 2016, 11’      Režija / Director:  Miodrag Petrović

Tišina  Silence, Italy, 2016, 3’         Režija / Director: Paolo Fantini

U meni   Inside of me, Thailand, 2016, 21’      Režija / Director:  Oradol Kaewprasert

Kolege   Colleagues, Germany, 2016, 10’  (nije za mlađe od 16 godina)   Režija / Director:   Damian Weber

19:00

Velika sala

Dani Slovenačkog filma

Derbi    Derbi / Derby, SFR Jugoslavija, 1965, 9 min.   Režija / Director : Jože Pogačnik

Nazdravlje, živeli!         Bon appetit, la vie!  Slovenia, 2016, 14:26 min   Režija / Director : Urška Djukić

Male ribe  Male ribe / Little Fish, Slovenia, 2016, 22 min.   Režija / Director : Maja Križnik

20:00

Velika sala

Main Stream

Toni Erdman Toni Erdmann, Germany / Austria, 2016, 162 min

Režija / Director:  Maren Ade

Cannes Film Festival 2016 – FIPRESCI Prize; Kandidat za najbolji evropski film godine

 

 

 

Ponedeljak, 12.12.2016.

19:00

Velika sala

Main Stream

Matura   Graduation / Bacalaureat, Romania, 2016, 127 min.

Režija / Director: Cristian Mungiu

Cannes 2016. –  Najbolja režija / Best Direction (Cristian Mungiu)

20:00

Likovni salon

Nordijski kratkometražni filmovi / Nordisk shorts – 2008

Zanimanja

Occupations, Occupations, Lars von Trier, Denmark, 2007, 3 min, fiction

Glas nad glasom

Voice Over Voice, Voice over voice, Malene Choi Jensen, Denmark, 2007, 24 min. Documentary / Experimental

Šetnja

Väsenpumpen, The Walk, Csaba Bene Perlenberg, Sweden, 2007, 59 min., fiction

Dorotea u carstvu smrti

Dorotea i dödsriket, Doroethea in the Kingdome of the Dead, Kati Mets, animation, Sweden, 2007, 9 min.

Život vredan življenja

Pieniä iloja, Life Worth Living, Jyrki Väisänen & Eirik Svensson, Norway, 2006, Fiction, 12′

21:00

Velika sala

Main Stream

Beskrajna poezija   Endless Poetry / Poesía sin fin, France / Chile / Japan, 2016, 128 min.

Režija / Director: Alehandro Jodorovski

 

 

 

Utorak, 13.12.2016.

19:00

Velika sala

Main Stream

Jazavičar  Wiener-Dog, USA, 2016, 88 min.   Režija / Director: Todd Solondz

Uloge / Starring: Ellen Burstyn, Kieran Culkin, Julie Delpy, Danny DeVito, Greta Gerwig, Tracy Letts, Zosia Mamet

Deauville Film Festival 2016 – Jury Prize Todd Solondz; Revelations Prize Todd Solondz

21:00

Velika sala

Main Stream

Čujte i počujte: Maštanje o novom konektovanom svetu

Lo and Behold: Reveries of the Connected World, Germany, 2016, 98 min.

Režija / Director: Werner Herzog   Dokumentarni / Documentary

Sreda, 14.12.2016.

19:00

Velika sala

Main Stream

Kreativna kontrola  Creative Control, USA, 2015, 97 min.        Režija / Director:  Benjamin Dickinson

Scenario / Screenplay: Micah Bloomberg, Benjamin Dickinson

SXSW Film Festival 2015 – Special Jury Award Narrative Feature Benjamin Dickinson

20:00

Likovni salon

Nordijski kratkometražni filmovi / Nordisk shorts – 2009

Spuštanje na zemlju   Ung mand falder / Young Man Falling, Danmark, 2007, 43 min.

Režija / Director: Martin de Thurah

Mir danas   Norway / USA, 2007, 12 min.

Režija / Director: Rich Devaney

Janus  Janus, animation, Norway, 2007, 8 min.

Režija / Director: Linda Fagerli Setren

900 metara pod zemljom  900 meter under jord, animation, Sweden / Finland, 2008, 28 min.

Režija / Director: Emeli Carlson Gras

Poslednje stvari   De sista sakerna, Sweden, 2007, 20 min.

Režija / Director: Levan Akin

21:00

Velika sala

Main Stream

Neruda   Neruda, Chile, Argentina, France, Spain, 2016, 108 min.

Režija / Director:  Pablo Larraín

Woodstock Film Festival 2016 –  World Cinema Award – Best Foreign Film Pablo Larraín

 

 

Četvrtak, 15.12.2016.

19:00

Velika sala

Eurochannel – Moja voljena porodica

  1. Deca su skroz okej / The Kids Are All Right

Hvala Markus       Merci Marcus, Île-de-France, 2012, 12’ – Comedy

Režija / Director: Marianne Viard

Srećan rođendan

Happy Birthday, Italy (Sicilia), 2013, 9 min. – Comedy   Režija / Director: Massimo Terranova

Porodični portret

Family Portrait, Austria, 2013, 4 min. – Animation    Režija / Director: Birgit Scholin

Šofer  Chauffeur, Netherlands, 2013, 10 min. – Drama

Režija / Director: Guido van Driel        Julija   Julia, Belgium (Nivelles), 2012, 8 min. – Drama

Režija / Directors:  Nora Burlet and Maud Neve

Deca  Kids / Mulci, Slovenia (Nova Gorica), 2014, 12 min.  Drama, Animation

Režija / Director: Urška Djukić

Teška kategorija   Heavyweight / Sværvægter, Denmark, 2014, 16’ – Drama

Režija / Director: Jesper Quistgaard

Zatvorenici  Prisoners / Os prisioneros, Portugal, 2014, 7’ – Animation

Režija / Director: Margarida Madeira

Slano i slatko   Salty & Sweet / Soleno & Sladko, Bulgaria, 2011, 12’ – Drama

Režija / Director: Polly Guentcheva

21:00

Velika sala

Main Stream

Najsrećniji dan u životu Olija Makija The happiest day in a life of Oli Maki / Hymyilevä mies, Finland / Garmany / Sweden, 2016, 92 min.  Režija / Director:  Juho Kuosmanen

 

 

 

Petak, 16.12.2016.

19:00

Velika sala

Eurochannel – Moja voljena porodica

  1. Smešne igre / Funny Games

 

Homerova bolest                Homer’s Disease / La maladie d’Homer, France (Ile-de-France, 2014), 12’ – Comedy

Režija / Director: Diane Valsonne

Naknadna razmišljanja Afterthoughts, Cyprus, 2014, 8’ – Comedy

Režija / Director: Ivan Charalambous

Dan devojaka        Chicas Day, Spain (Barcelona), 2013,  10’ – Drama

Režija / Director: Susan Béjar

Majka   Mother, Finland, 2014, 11’ – Drama   Režija / Director: Otto Kylmälä

Igra života  Life Game, France (Center), 2013, 11’ – Drama

Režija / Director: Annabelle Milot

Veruj sebi Believe You / UK (London), 2015, 8’ – Somedy

Red. / Director: Margarita Grant

Bilo bi prelepo, ali ipak…          It Would Be Splendid, Yet / Jau puiku, tik dar siek tiek…

Lithuania, 2009, 21’ – Drama    Režija / Director: Lina Lužytė

Umetnik gladovanja           The Hunger Artist / Hungerkonstnaren, Sweden, 2014, 11’ – Drama

Režija / Director: Pedram Fuladian-Dahl

21:00

Velika sala

Slobodanka Radun- Prag/Novi Sad

Nas dvoje

Us2 / My2, Czech Repubic, 2014, 99 min.       Režija / Director: Slobodanka Radun

Uloge / Starring: Jana Plodková, Ondřej Nosálek, Milena Steinmasslová

 

Subota, 17.12.2016.

17:30

Velika sala

Lokomotiva sa osmehom:

Lajanje na zvezde , Barking at the Stars, SFR Jugoslavija, 1998, 95 min.

Režija / Director: Zdravko Šotra   Scenario / Screenplay : Milovan Vitezović, Zdravko Šotra

Uloge / Starring: Dragan Mićanović, Nataša Šolak, Nikola Simić, Velimir Bata Živojinović, Aleksandar Berček, Bogdan Diklić, Dragan Jovanović, Nikola Đuričko, Isidora Minić, Branimir Brstina, Vesna Trivalić, Maja Sabljić, Dragomir Čumić, Albena Stavreva, Nenad Jezdić, Nebojša Ilić, Igor Pervić

19:00

Velika sala

Prevazilaženje granica / Crossing Borders:

Kralj Edip / Simfonija psalama Igora Stravinskog

Oedipus Rex / Symphonie de Psaumes d’Igor Stravinski, 120 min. – Filovama opera

Režija / Director: Peter Sellars        Dirigent / Conductor: Esa-Pekka Salonen

Orkestar / Orchestra: London Philharmonia Orchestra

21:00

Velika sala

Slobodanka Radun- Prag/Novi Sad

Mjuzikl, ili put ka sreći   The Musical, or The Way to Happiness / Muzikál aneb Cesty ke stestí

Czech Republic, 2016, 85 min.   Režija / Director: Slobodanka Radun

Uloge / Starring: Vica Kerekes, Roman Vojtek, Martin Písařík, Jirí Korn

 

 

Nedelja, 18.12.2016.

19:00

Velika sala

Aleksandar Mitrović:

Kad mi se desiš opet   Serbia, 2016, 25 min.   Režija / Director: Aleksandar Mitrović

Uloge / Starring: Nataša Milosavljević, Bojan Perić, Zinaida Dedakin, Aleksandar Lazić, Jovana Krstić, Ninoslav Anđić, …

19:30

Velika sala

Main Stream

Predstava nad predstavama  The Show of Shows, UK / Island, 2015, 73 min.

Režija / Director:  Benedikt Erlingsson           Dokumentarni / Documentary

20:00

Likovni salon

Nordijski kratkometražni filmovi / Nordisk shorts – 2010

Ana  Anna, Denmark,  2009, 35 min, kratki igrani  Režija / Director: Rúnar Rúnarsson

Najbolji nordijski kratki igrani film, Festival Pet gradova, Rejkjavik 2009.

Ribe Fish, Sweden, 2008, 10 min, igrani eksperimentalni  Režija / Director: Åsa Johannisson

Nagrade / Awards: The Canal+ Prize

Između snova  Between Dreams, Finland / Russia, 2009, 11 min, dokumentarni, Režija / Director: Iris Olsson

Posebno priznanje žirija Filmskog festivala Tampere 2009.

Snovi iz šume  Dreams from the Woods / Drömmar från skogen, Sweden, 2009, 9 min, animirani

Režiser / Director: Johannes Nyholm

Satiranje  Seeds of the Fall / Slitage, Sweden, 2009, 17 min, kratki igrani  Režiser / Director: Patrik Eklund

Nagrade: Posebno priznanje žirija na Međunarodnoj nedelji kritike u Kanu

21:00

Velika sala

Main Stream

Ornitolog

The Ornithologist / O Ornitólogo, Portugal, 2016, 117 min          Režija / Director:  João Pedro Rodrigues

Uloge / Starring:  João Pedro Rodrigues, Paul Hamy, Xelo Cagiao

Locarno International Film Festival 2016 – Best Director Main Competition – João Pedro Rodrigues

Ponedeljak, 19.12.2016.

19:00

Velika sala

Main Stream

Neukroćeni          The Untamed / La región salvaje, Mexico / Denmark / France / Germany / Norway / Switzerland, 2016, 100 min Režija / Director:  Amat Escalante

Austin Fantastic Fest 2016 – Best Director Fantastic Features Amat Escalante ; Venice Film Festival 2016 – Silver Lion – Best Director Amat Escalante

20:00

Likovni salon

Nordijski kratkometražni filmovi / Nordisk shorts – 2011

Ispod površine  Under The Surface, Finland, 2009, 7 min. kratki igrani  Režija: Veera Lehtola & Aino Ahokas

Nagrade: Priznanje na Filmskom festivalu Nordic Glorz Arktisen upeeta, Finska

Preko ograde  Over The Fence, Finland, 2009, 30′ , kratki igrani    Režija / Director: Hamy Ramezan

Nagrade: Specijalno priznanje na Međunarodnom festivalu kratkometražnog filma u Klermon-Feranu, Francuska; Najbolji dokumentarni kratkometražni film na Svetskom filmskom festivalu kratkometražnih filmova, Kanada; Nagrada za najbolji film na Međunarodnom festivalu kratkometražnih filmova u Curtocircuito, Španija; Druga nagrada na Međunarodnom festivalu kratometražnih filmova u Drami, Grčka; Najbolji kratkometražni igrani film na Međunarodnom filmskom festivalu u Kalgariju, Kanada.

Incident kod banke   Incident By A Bank, Sweden, 2010, 12′ kratki eksperimentalni

Režija / Director: Ruben Östlund

Nagrade:  “Zlatni medved” za najbolji kratkometražni film na festivalu Berlinale, Nemačka; Srebrni zmaj na Filmskom festivalu u Krakovu, Poljska; Nagrada studentskog žirija za kratkometražni film na Filmskom festivalu u Krakovu, Poljska; Nominovan za EFA nagradu za kratkometražni film na Filmskom festivalu u Korku, Irska; Specijalna nagrada žirija na Filmskom festivalu u Badaloni, Španija; Specijalno priznanje žirija na Aspen Shortsfest, SAD.

Dobročinitelj  Samaritan, Norway, 2010, 29′ kratki igrani   Režija / Director: Magnus Mork

Nagrade: Norveška nacionalna filmska nagrada; Najbolji norveški kratki film; Nagrada Stakleni čaša na Festivalu norveških kratkometražnih filmova, Norveška; Nagrada glavnog žirija za izvanredni kratkometražni film u kategoriji drame na Festivalu kratkometražnog filma u Outfestu, SAD; Najbolji film na Festivalu Iris Prize, Velika Britanija; Najbolji kratkometražni film na festivalu lezbejskih& gej filmova, Sijetl, SAD

Berik  Berik, Denmark, 2010,15′ kratki igrani   Režija / Director: Daniel Joseph Borgman

Nagrade: Gran Pri TV stanice Kanal+ na Nedelji kritike u Francuskoj; Specijalno priznanje Politiken Fonden u Busteru na Međunarodnom filmskom festivalu za decu i omladinu, Kopengahen, Danska; Nagrada EFA Gan na Međunarodnom filmskom festivalu u Ganu, Belgija

21:00

Velika sala

Main Stream

Album    Albüm, Turkey / France / Romania, 2016, 104 min.      Režija / Director: Mehmet Can Mertoğlu

Sarajevo Film Festival 2016: C.I.C.A.E. Award – Mehmet Can Mertoglu; Cineuropa Award -Mehmet Can Mertoglu; Heart of Sarajevo, Best Film – Mehmet Can Mertoglu

 

Utorak, 20.12.2016.

19:00

Velika sala

Eurochannel – Moja voljena porodica

  1. Put kojim idemo / Away We Go

Bamako Saint-Afrique Bamako Saint-Afrique , France (Ile-de-France), 2013, 14’ – Drama, comedy

Režija / Director: Frédéric Jolfre

Sve to  All of That / Sve to, Montenegro, 2012, 27’ – Drama

Režija / Director: Branislav Milatović

Svetlucanje  Glimmering, Armenia, 2015, 11 min. – Drama

Režija / Director: Evelina Barsegian

Iskupljenje  Redemption / Iskupljenje, 2014, Finland / Bosnia & Herzegovina, 11 m.. – Drama

Režija / Director: Mirna Dizdarević

Lični razvoj  Personal Development,  Ireland, 2014, 16 min- – Drama

Režija / Director: Tom Sullivan

Ne možeš sve postići odmah, ali odmah možeš odustati od svega You Can’t Do Everything At Once, But You Can Leave Everything At Once / Mann Kann Nicht Alles Auf Einmal Tun, Aber Man Kann Alles Auf Einmal Lassen, Switzerland, 2013, 15’ – Drama    Režija / Director: Marie-Elsa Sgualdo

Odlazak od kuće 

Leaving Home / Uit Huis, Netherlands, 2013, 7’ – Animation

Režija / Director: Joost Lieuwma

21:00

Velika sala

Main Stream

Led i nebo           Ice and the Sky / La glace et le ciel, France, 2015, 89 min.          Režija / Director:  Luc Jacquet

Bergen International Film Festival 2015 – University of Bergen’s Gulluglen Award Luc Jacquet

Sreda, 21.12.2016.

19:00

Velika sala

Eurochannel – Moja voljena porodica

  1. Porodične nesuglasice / Family Affairs

Pragovi  Thresholds / Pragovi, Croatia (Zagreb), 2013, 13 min. – Drama   Režija / Director: Dijana Mlađenović

Šine  Rails, Greece, 2014, 9’ – Drama            Režija / Director: Panagiotis Charamis

Lagodan život   The Easy Life / La vie facile, Switzerland, 2010, 22 min. – Drama   Režija / Director: Julien Rouyet

Dedin dužnik   Grandpa’s Debtor, Georgia, 2014, 17 min. – Comedy Režija / Director: Beka Sikharulidze

Red stvari  The Order of Things / El orden de las cosas , Spain, 2010, 20’ – Drama

Režija / Director: César Esteban Alenda and José Esteban Alenda

Tata  Papa, Estonia, 2014, 16 min. – Drama   Režija / Director: Girlin Bassovskaja

Džez   Jazz, Romania, 2014, 15 min. – Drama     Režija / Director: Mircea Ibadof

21:00

Velika sala

Main Stream

Sirene i krikovi Sirens and Screams, Croatia, 2015, 78 min. Režija / Director: Ivan Perić

Uloge / Starring: Tino Bandini, Josip Rogošić, Ivana Župa, Petar Buljević, Marko Kapitanović, Borut Novak, Mario Vidić, Rade Tanjga, Stipe Tadin Biočić, Ana Arapović, Katarina Botica.. Gost projekcije:  Reditelj Ivan Perić

Četvrtak, 22.12.2016.

17:30

Velika sala

  1. Revija filmskog stvaralaštva dece i omladine Srbije – promocija

NAGRAĐENI FILMOVI DECE DO 15 GODINA

Grand prix: 26 heroja i učiteljica ( 3 minuta ) – grupa autora, Vranje

Nagrada za najobolju montažu – Park je moj ( 4 ) – Vuk Ćorić, Beograd

3-Nagrada – Radoznalost je ubila glistu ( 1 ) – Marko Panić, Omoljica

Nagrada za najbolju ideju – Sakupljači boja, vremena i zvuka ( 8 ) – grupa autora, Lozovik

2-Nagrada – Radoznalo vrapče ( 3 ) – Jakov Popov, Novi Sad

Diploma etnološko-antropološkog društva Srbije – Na Drini ćušrija ( 9 ) – Miloš Racić, Ravni

Diploma Etnografskog muzeja Beograd – Krastavčići ( 2 minuta ) – grupa autora, Vranje

Nagrada za najbolju režiju – Put zelenog zmaja ( 4 ) – Lea Popović, Beograd

Nagrada za najbolju kameru – Mamac ( 3 ) – Lea Popvić, Beograd

1-Nagrada – Kraj igrice ( 1 ) – Emilija Stanojević, Omoljica

Nagrada za najbolji ton – Pepeljuga i maćeha ( 4 ) – grupa autora, Lozovik

Nagrada za najuspešnijeg mentora – Grupa mentora iz kole animiranog filma Vranje

Nagrada za najuspešniju produkciju – Škola animiranog filma Vranje

Uvoda reč: Vladimir Anđelković

19:00

Velika sala

Main Stream

Boris bez Beatris  Boris sans Béatrice / Boris Without Béatrice, Canada, 2016, 93 min.

Režija / Director: Denis Côté           Uloge / Starring: James Hyndman, Simone-Élise Girard, Denis Lavant

Berlin International Film Festival 2016 – Nominated Golden Berlin Bear – Denis Côté

20:30

Velika sala

VIVA FILM FESTIVAL  2016 – Sarajevo  Promocija – Nagrađeni filmovi (1)

Gost projekcije: Ratko Orozović, direktor Festivala

VIVA FILM FESTIVAL 2016 – Sarajevo  –  Promotion – Awarded Films

Čovek od soli, The Salt Man / Marde namaki, Iran, 2015, 15 min.

Grand Prix Festivala 2016 za najbolje filmsko ostvarenje / Grand Prix 2016

Priroda vas treba    Nature Needs You, Australia, 2015, 9 min.

Režija / Director:  Mark Pearce

Seme   Seeds, Brasil, 2015, 13 min.

Režija / Director:  Marcelo Ergester

Neobičan gost  An Unusual Guest, BiH, 2015, 9 min.

Režija / Director:  Nisvet Hrustić

Fenomen Tvrđava   Phenomenom Fortress, Serbia, 2016, 25 min.

Scenario i režija / Screenplay and direction: Antal Szilard, Dragan Stojmenović

Nagrada, „Zlatna klapa“, u kategoriji turistički film / “Golden Clapper“ Award

21:00

Velika sala

Main Stream

Sirovo   Raw / Grave, France / Belgium, 2016, 99 min. Režija / Director:  Julia Ducournau Austin Fantastic Fest 2016 – Best Director Next Wave Features Julia Ducournau, 3rd place Audience Award Best Feature Julia Ducournau;  Cannes Film Festival 2016 – FIPRESCI Prize Directors’ Fortnight or Critics’ Week Julia Ducournau

Petak, 23.12.2016.

17:30

Velika sala

  1. Revija filmskog stvaralaštva dece i omladine Srbije – promocija

NAGRAĐENI FILMOVI MLADIH OD 15 – 19 GODINA

Grand prix festivala – LO3VE ( 5 minuta ) – Ana Marija Vuković, Beograd

Nagrada za najbolji ton, Nagrada Etnološko-antroploškog društva Srbije – Pod okriljem noći ( 7 ) – Judit Berec, Senta( 3 ) – grupa autora, Senta

Nagrada za najbolju režiju – Trema ( 8 ) – Milena Arsić, Kragujevac

Nagrada za najbolju ideju – Bez jaza ( 7 ) – Jovan Sibinović, Beograd

1-Nagrada i Nagrada za najbolju kameru – Putnik ( 12 ) – Luka Ivanović, Pančevo

3-Nagrada – Čarli Čaplin ( 10 minuta ) – Luka Ivanović, Pančevo

Diploma Etnografskog muzeja u Beogradu – Plava ptica ( 6 ) – grupa autora, Vranje

Nagrada za najbolju montažu – Novi dan ( 3 minuta ) – Gergelj Kiš, Budisava

2-Nagrada – Puška offcial ( 8 ) – Kermeci Norbert, Senta

Najuspešnija produkcija – Gimnazija za talentovane učenike „Boljai“ Senta

19:00

Velika sala

Eurochannel – Moja voljena porodica

  1. I mi smo porodica / We Are Family

Kratki    Short / Kort, 2013, Netherlands, 13’ – Drama                Režija / Director: Sanne Vogel

Automobil snova                Dreaming Apecar, Italy, 2013, 17’ – Drama    Režija / Director: Dario Samuele Leone

Turneja hora         Choir Tour, Latvia, 2012, 5’ – Animation         Režija / Director: Edmunds Jansons

Mamci i udice Baits and Hooks / Mamci i udice, Serbia, 2014, 10’ – Comedy  Režija / Director: Luka Popadić

Četiri repa         Four Tails, United Kingdom / Hungary, 2014, 25’ – Comedy Režija / Director: Christopher Villiers

Cunami Tsunami Albania, 2008, 7’ – Drama  Režija / Director: Shaqir Veseli

Bar ti znaš At Least You Know / Au moins le sais-tu, Belgium (Wallonia), 2014), 19’ – Drama

Režija / Director: Arthur Lecouturier

Kiše      Piove, Italy, 2013, 16’ – Comedy    Režija / Director: Lu Pulici, Francesco Zucchi

20:00

Likovni salon

Promocija časopisa i izdanja Niškog Kulturnog centra

Filmski časopis „FILAŽ“ Bp. 13, Niški kulturni centar, 2016.

Film Magazine „FILAZ“ No 13  Nish Cultural Center, 2016

Živojin Pavlović: Film u školskim klupama, Niški kulturni centar i YU film danas, Niš, 2016,  (Reprint)

Učestvuju: Verica Novakov, glavni urednik izdavaštva NKC, Srđan Savić, urednik „Filaža“. Moderator: Dejan Dabić, urednik filmskog programa KNC

21:00

Likovni salon

Slađan Stojanović – Frenki – Promocija filma

Drelja Ogorelja, Drelja Ogorelja, Serbia, 2016,

Režija / Director: Slađan Stojanović – Frenki

21:00

Velika sala

Main Stream

Efekat vode Together Project / The Aquatic Effect / L’effet aquatique, France, 2016, 83 min.

Režija / Directors: Sólveig Anspach, Jean-Luc Gaget

Cannes Film Festival 2016 – SACD Prize Directors’ Fortnight Sólveig Anspach  & Jean-Luc Gaget

22:30

Velika sala

Igor Toholj predstavlja: Festival muzičkog dokumentarnog filma Dok’n’Ritam

Igor Toholj presents:  Festival of the Music Documentary Films  Dok’n’Ritam

Poslednjih 100

The Last 100 , Croatia, 2014, 37 min.

Režija / Director: Morana Komljenović,

Nagrada žirija Festivala / Jury Prize  – Best film

21:30

Likovni salon

VIVA FILM FESTIVAL  2016 – Sarajevo  Promocija – Nagrađeni filmovi (1)

Poš’a nam je alavije It Went Well, Croatia, 2015, 18 min.

Scenario i režija / Screenplay and direction: Renata Lučić, Maja Bošković

UNESKO-gradovi koje volimo   UNESCO – Citties We Love, Spain, 2015, 9:30 min.

Scenario i režija / Screenplay and direction: Herve Timarshe

Jevrejski sastanak naslepo   Jewish Blind Date, Switzerland, 2015, 16 min.

Scenario i režija / Screenplay and direction: Anaëlle Morf

Način života   The way of Life, Spain, 2016, 4 min

Režija / Director:  Ana Maria Carrasco Muñoz (Anna Camus)

Hagrada „Srebrno drvo“ u kategoriji religijskog filma / „Silver Tree“ Award

Inverzum  Inversum, BiH, 2016, 8 min.

Režija / Director:  Damir Bašić

Ukras sveta  Serbia, 2016, 14 min.

Scenario i režija / Screenplay and direction: Stefan Krasić

Hagrada, “Zlatna kamera” u kategoriji omladinskog filma / „Golden Camera“ Award

Sonar  Sonar, Iraq, 2016, 9 min.

Režija / Director:  Mohammad Salam

Tariz: Šarena deca sivog grada   Ta’rîz; The Colorful Kids of the Grey City, Turkey, 2015, 30 min.

Režija / Director:  Sezer Ağgez

Subota, 24.12.2016.

19:00

Velika sala

Vladimir Manić: Etnološki filmovi / Vladimir Manić: Ethnological movies

Još samo tren, Serbia,  min.

Režija / Director: Vladimir Manić

Kliktaj divljine, Serbia, 2010, 20 min.

Režija / Director: Vladimir Manić

19:30

Velika sala

PROKUPAČKI FESTIVAL KRATKOG FILMA / PROKUPLJE SHORT FILM FESTIVAL – promocija

Direktor festivala je Žikica Jovanović /

Izbor nagrađenih filmova / Awarded films:

Britva  Razor, Serbia, 2014 / 9 min, Režija / Director: Rajko Ristanović

Piknik  Picnic, Croatia, 2015, 13 min.             Režija / Director: Jure Pavlović

Nezrele trešnje   Unripe cherries, BJR Macedonia, 2016, 14 min.         Režija / Director: Nebojša Jovanovik

Ovo je Džo  This Is Joe, Spain, 2016, 4 min.   Režija / Director: Francis Díaz

Utočište   Sanctuary, USA, 2016, 12 min.   Režija / Director: Jay Menez

Kotrljanje   Wheeling, Serbia, 2016, 26 min.     Režija / Director: Žikica Jovanović

Učestvuju: Direktor Festivala Žikica Jovanović i Dejan Dabić, filmski kritičar

21:00

Velika sala

Main Stream

Gimme Danger Gimme Danger, USA, 2016, 108 min

Režija / Director:  Jim Jarmusch

Uloge / Starring: Iggy Pop, Ron Asheton, Mike Watt

 

Nedelja, 25.12.2016.

19:00

Velika sala

Main Stream

Rasprskavanje  A Bigger Splash, Italy / France, 2015, 120 min.   Režija / Director:  Luca Guadagnino

Uloge / Starring: Dakota Johnson, Tilda Swinton, Ralph Fiennes

Festivali: 2015 Venice, London, Busan, ..

20:00

Likovni salon

Nordijski kratkometražni filmovi / Nordisk shorts – 2012

Poslednji norveški trol

THE LAST NORWEGIAN TROLL / DET SISTE NORSKE TROLLET, Norway, 2010, 13 min.

Režija / Director: Piotr Sapegin

Velika greška

THE GRET MISTAKE, Denmark, 2011, 21’   Režija / Director: Anders Berthelsen

Lal Palmas

Sweden, 2011, 13 min.    Režija / Director: Johannes Nyholm

Šteta

COME TO HARM / SKAĐI, Iceland, 2011, 18 min.    Režija / Director: Borkur Sigthorsson

Finska priča

A FINNISH FABLE, Finland, 2011, 6 min.    Režija / Director: Niina Suominen

Mirovne snage

PEACEFORCE, Denmark, 2010, 19 min.   Režija / Director: Peter Gornstein

21:00

Velika sala

Main Stream

Enklava   Enclave, Srbija / Nemačka, 2015, 92 min.   Režija / Director: Goran Radovanović

Uloge / Cast:  Filip Šubarić, Denis Murić, Nebojsa Glogovac, Anica Dobra, Miodrag Krivokapić, Goran Radaković, Meto Jovanovski, Cun Lajci, Nenad Jezdić, Rastko Janković

Festivali / Festivals:  Moskva 2015 – Nagrada publike, etc.

Ponedeljak, 26.12.2016.

19:00

Velika sala

Main Stream

Spas-kamen Spas-Kamenь, Russia, 104 min. Režija / Director: Valentina Gurkalenko

Dokumengtarni / Documentary;   Nagrade / Awards : Best film, National Competition, Message to Man: International Short, Documentary and Animated Film Festival, St Petersburg (Russia), 2011

20:00

Likovni salon

Nordijski kratkometražni filmovi / Nordisk shorts – 2013

Invazija puževa Slug Invasion, Denmark, 2012 , 6′, animirani              Režija / Director: Morten Helgeland

Specijalno priznanje mladog žirija, Filmski festival u Odenseu, Danska, 2012.

Moram li ja o svemu da brinem?  Do I Have to Take Care of Everything?, Finland / 2011 / 7’

Režija / Director: Selma Vilhunen

Male stvari Small Things, Island / 2011 / 15′, kratki igrani

Režija / Director: Davíð Óskar Ólafsson

Ö   Ö, Finland / 2011 / 12′,  Children/Youth, animirani  Režija / Director: Kari Juusonen

Najbolji kratki film, Festival kratkog filma u Helsinkiju, 2011.

Roj   Swarming, Finland / 2011 / 8′, animirani  Režija / Director: Joni Männistö

Nagrada Dušan Vukotić, Animafest, Zagreb, 2012; Grand Prix, Međunarodni festival animiranog filma u Banjaluci; Nagrada High Risk, Međunarodni festival animiranog filma Fantoche, Nemačka, …

Ja bez tebe   Me Without You, Denmark  / 2011 / 20′ dokumentarni

Režija / Director: Aage Rais-Nordentoft

Teret Load, Denmark / 2012 / 6′, animirani

Režija / Director: David René Christensen

Toplotni udar  Heat Wave, Sweden / 2011 / 15′, igrani          Režija / Director: Adina Belin

Počasno priznanje, Nordijska panorama, Finska, 2012.

21:00

Velika sala

Main Stream

24 nedelje

24 weeks / 24 Wochen, Germany, 2016, 103 min.        Režija / Director: Anne Zohra Berrached

Scenario / Screenplay: Carl Gerber, Anne Zohra Berrached

Uloge / Starring: Julia Jentsch, Bjarne Mädel, Johanna Gastdorf

Utorak, 27.12.2016.

19:00

Velika sala

Main Stream

Oličenje zla        Incarnate, USA, 2016, 91 min.           Režija / Director: Brad Peyton

Uloge / Starring: Carice van Houten, Aaron Eckhart, David Mazouz

20:00

Likovni salon

Nordijski kratkometražni filmovi / Nordisk shorts – 2014

Tašna  Handbag/Käsilaukku, Finland, 27’ kratki igrani film    Pežija / Director: Miko Mililahti

Uloge / Cast: Sina Virtanen, Hannu-Pekka Bjorkman, Auli Mantila

Pas de Troi   Pas de Troi  Island, 3` eksperimentalni film  Pežija / Director: Helena Stefansdotir

Dodir magije Touch of Magic, Denmark, 17` kratki igrani   Pežija / Director:  Tobijas Gundorf Boesen

Uloge / Cast: Neel Ronholt, Kristian Dinesen

Uz kaficu Coffe Time/Elvakaffe, Sweden, 14` dokumentarni     Pežija / Director:  Marija Frederikson

Festivali: Orhus, Libek, Vermont, Upsala, Palm Springs, San Francisko, Šefild, Geteborg…

2 011 12 30   Sweden, 3` eksperimentalni film              Pežija / Director:  Leontine Arvidson

Festivali / Festivals:  Berlin, Upsala, Roterdam, Moskva…

Ljubavna priča  Love Story/Ástarsaga, Island, 17` kratki igrani             Pežija / Director:  Asa Hjerlajfsdotir

Festivali / Festivals:  Rim, Klermon Feran, Kijev, Palm Springs,Helsinki, Kork, London…

Čuvar planine  Å vokte fjellet, Norway, 25` kratki igrani          Pežija / Director:   Izer Aliju

Uloge / Cast: Besim Murtezani, Burhan Amiti….

Festivali / Festivals: Amanda za najbolji norveški kratki film, Bergen, Skopje, Tetovo, Prizren, Strumica, Tronjem…

21:00

Velika sala

Main Stream

Gospođica Sloun Miss Sloane, USA / France, 2016, 132 min.

Režija / Director: John Madden

Uloge / Starring: Jessica Chastain, John Lithgow, Gugu Mbatha-Raw

Sreda, 28.12.2016.

18:00

Velika sala

Nordijski kratkometražni filmovi / Nordisk shorts – 2015

Lavirint  You Built Me a Labyrinth, Finska, 2013, 17’   Režija / Director: Lauri-Mati Parpei

Nagrade / Awards: Drezden, Talin, Varšava, Malme…

Ortak   Chum, Island, 2013, 15 min.   Režija / Director: Jorundur Ragnarson

Nagrade: Montreal – najbolji kratki film; EDDA – nagrada Islandske filmske akademije za najb. kratki film

Ja i moj Molton  Me and My Moulton, Norway / Canada, 2014, 14’   Režija / Director: Torill Kove

Nagrade / Awards: Nominacija za Oskara za najbolji animirani film

Neprilagođeni  Rodløs / Wayward, Denmark, 2014, 20`   Režija / Director: Kira Ričards Hansen

Nagrade / Awards: Nordijska panorama u Malmeu – najbolji kratki film

Indigo   Indigo, Sweden / USA, 2014, 20`, kratki igrani   Režija / Director: Pol Jerndal

Nagrade: Holivud – najbolji film; Los Anđeles – najbolja kamera; River Bend film festival (Indijana, SAD) – najbolji film…

19:30

Velika sala

Main Stream

Oličenje zla        Incarnate, USA, 2016, 91 min.           Režija / Director: Brad Peyton

Uloge / Starring: Carice van Houten, Aaron Eckhart, David Mazouz

21:00

Velika sala

Main Stream

Toro  Toro, Spain 2016, 100 min.

Režija / Director: Kike Maillo

Uloge / Starring: Mario Casas, Luis Tosa   r, Ingrid Garcia Jonsson, Jose Sacristan, Claudia Vega

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ostavi komentar

Vaš komentar će biti proveren pre objavljivanja