Двадесети „Еуро Ин филм“ фестивал

query_builder

Званично отварање овогодишњег фестивала Европског и независног филма одржаће се у недељу 4. децембра када ће бити уприличен богат целовечерњи програм. У 18 часова на „Трибини младих“ биће отворена  изложба словеначке уметнице Мајде Зорко „Нека слике говоре“.  Од 19 часова у Великој сали присутнима ће се обратити организатори фестивала, а након тога концерт ће одржати новосадски Биг бенд, под диригентском палицом Федора Вртачника. После концерта публика ће имати прилику да погледа словеначки филм „Долина мира“.

Цео програм 20. Еуро Ин фестивала можете погледати у наставку:

 

 

ЕУРО-ИН ФИЛМ 2016

ПРОГРАМ

 

Недеља, 04.12.2016.

18:00

Галерија Трибина младих (II спрат)

Изложба НЕКА СЛИКЕ ГОВОРЕ – Мајда Зорко, Словенија

19:00

Велика сала

Отварање Фестивала, Уводне и поздравне речи

 

Концерт: НОВОСАДСКИ БИГ БEНД – „НОВИ САД“

Диригент, аранжер и уметнички руководилац Новосадског биг бенда Федор Вртачник

 

Филмска пројекција:  Дани Словеначког филма

Долина мира  Dolina miru / Dolina mira, SFR Jugoslavija, 1956, 82 min.

Режија / Director : France Štiglic

Глумац John Kitzmiller је награђен Златном палмом на Канском фестивалу 1957. године за мушку улогу

 

Понедељак, 05.12.2016.

18:00

Велика сала

Дани Словеначког филма

Нови дом  New Home / Selitev, 14 min. Slovenia, 2016,  Режија / Director: Žiga Virc

Комедија суза  Komedija solz / A Comedy Of Tears, Словениа, 2016, 73 min

Режија / Director: Marko Sosič

19:30

Велика сала

Предавање: Судабе Бабагап / Soudabeh Babagap (Iran):

КИАРОСТАМИЈЕВА ВЕЧНА ПОЕТИКА ПУТЕВА  KIAROSTAMI’S ETERNAL POETICS OF ROADS

Предавање са пројекцијом примера из филма Путеви Абаза Киаростамија

21:00

Велика сала

Main Stream

Тихи залив            Slack bay / Ma Loutey, France, 2016, 122 min.

Режија / Director: Bruno Dumont

Улоге / Starring: Fabrice Luchini, Juliette Binoche, Valeria Bruni Tedeschi, Jean Luc Vincent, Brandon Lavieville

Cannes Film Festival 2016: Cannes Soundtrack Award Best Synchronised Music Bruno Dumont; Nominated Palme d’Or Bruno Dumont; Seville European Film Festival 2016: Best Actress Raph, Golden Giraldillo Best Film Bruno Dumont

 

Уторак, 06.12.2016.

18:00

Велика сала

Дани Словеначког филма

Крст и чекић  Križ i kladivo, Slovenia, 2015, 86 min.

Режија / Director: Bojan Labović –  Документарна драма

19:30

Велика сала

Main Stream

Она је жива  She Is Live, Serbia, 2016, 88 min.   Режија / Director: Страхиња Млађеновић

Улоге / Starring: Сузана Вуковић, Миња Пековић, Золтан Плетл, Павле Мазалица, Нина Рукавина, Кристина Јевтовић, Милош Лазић, Душан Вукашиновић

20:00

Ликовни салон

ПОСЛЕ 2000-е: САВРЕМЕНА СРПСКА АНИМАЦИЈА BEYOND 2000: CONTEMPORARY SERBIAN ANIMATION

Промотивни ДВД са одабраним филмовима савремених српских аутора  – Специјално издање поводом 10 година фестивала АНИМАНИМА

SENSATIONРедитељ: Никола Вуловић | 2006 | 3:03 | Продукција: Факултет примењених уметности /

Production: Faculty of Applied Arts, Belgrade

ОСТАЦИ / LEFTOVERS  Редитељ: Игор Ћорић | 2006 | 6:03 | Продукција: Александар Младеновић / | Production: Aleksandar Mladenović

ЗАПЉУНУТ ПОЉУПЦЕМ / SPITTED BY KISS  Редитељ: Милош Томић | 2007 | 11:13 | Продукција: ФАМУ, Czech Republic / Production: FAMU, Czech Republic

ГОРСКИ ВИЈЕНАЦ / THE MOUNTAIN WREATH  Редитељ: Metaklinika | 2008 | 5:46 | Продукција: Metaklinika

КАФАНА / TAVERN  Редитељ: Мина Цветиновић | 2008 | 2:00 | Продукција: Академија уметности Нови Сад /  Production: Academy of Arts, Novi Sad

СПОМЕНИЦИ / MONUMENTS  Редитељ: Ива Ћирић | 2010 | 3:45 | Универзитет уметности, Београд / Production: University of Arts, Belgrade

ЖИВОТ У РАМУ / LIFE IN A FRAME  Редитељ: Марица Кицушић | 2011 | 3:52 | одукција: Факултет примењених уметности, Београд / Production: Faculty of Applied Arts, Belgrade

ОГЛЕДАЛО / THE MIRROR  Редитељ: Иван Стојковић | 2011 | 1:30 | Продукција: Факултет примењених уметности, Београд   / Production: Faculty of Applied Arts, Belgrade

УСПОН И ПАД УМЕТНОСТИ / RISE AND FALL OF ART  Редитељ: Алекса Гајић | 2013 | 5:04 | Продукција: Студио 1234 / Production: Studio 1234

ОБИЧАН ДАН / ORDINARY DAY

Редитељ: Вук Палибрк | 2013 | 5:50 | Продукција: Вук Палибрк / Production: Vuk Palibrk

СУПЕРМАРКЕТ / SUPERMARKET

Редитељ: Растко Кукић | 2015 | 7:05 | Продукција: Универзитет уметности, Београд / Production: University of Arts, Belgrade

ИНДИЈА / INDIA  Редитељ: Петар Стаменковић 2015 | 3:33 | Продукција: Универзитет уметности, Београд / Production: University of Arts, Belgrade

21:00

Велика сала

Main Stream

Ја, Даниел Блејк   I, Daniel Blake, UK / France / Belgium, 2016, 100 min.

Режија / Director: Ken Loach

Cannes 2016:  Grand Prix „Palm D’Or“

 

Среда, 07.12.2016.

18:00

Велика сала

Дани Словеначког филма

Границе  Meja / Borders, Slovenia, 2016, 10 min

Режија / Director: Damjan Kozole

Пут у рај   Pot v raj / Sailing to Paradise, Slovenia, 2014, 110 min.

Режија / Director: Blaž Završnik

19:30

Велика сала

Main Stream

Југа  Yuga, Serbia, 2005, 74 min.    Режија / Director: Ивица Иван Рамовић   Доку-драма / Docu-drama

Улоге / Starring: Југослав Кујунџић, Огњен Амиџић, Маја Босиоковић, Вивијан Хумљан, Вера Кујунџић, Даница Максимовић

20:00

Ликовни салон

Промоција:

Милан Белегишанин: НОВИ САД У УСПОМЕНИ        

Milan Belegišanin: NOVI SAD IN MEMORIES

Мали цвет  Little flower, Serbia, 2016, 12 minuta  Сценарио и режија: Милан Белегишанин

Капија  The Gate, Serbia, 2016, 11 минута  Сценарио и режија: Милан Белегишанин

Матинеи код госпође Иле  Serbia, 2016, 50 минута   Сценарио и режија: Милан Белегишанин

Током и након пројекције разговор са редитељем. Модератор др Даница Аћимовић

21:00

Велика сала

Main Stream

Пожар на мору   Fire at Sea / Fuocoammare, Italy, 2016, 108 min.

Режија / Director: Gianfranco Rosi    Документарни / Documentary

Berlinale 2016:  Grand Prix „Golden  Bear

Четвртак, 08.12.2016.

18:00

Велика сала

Дани Словеначког филма

Не падам на колена

Ne grem na koleno / You Won’t Bring Me to My Knees, Slovenia, 2015, 51 min.

Режија / Director: Dušan Moravec

Нара Петровић = човек

Nara Petrovič = človek / Nara Petrovič = Human,  Slovenia, 2016, 62 min.

Режија / Director: Boris Petkovič

20:00

Велика сала

Main Stream

Жена која је отишла  The Woman Who Left / Ang babaeng humayo, Philippines, 2016, 226 min.

Режија / Director: Lav Diaz

Venice 2016:  Grand Prix „Golden Lion“

21:00

Ликовни салон

Нордијски краткометражни филмови / Nordisk shorts – 2005

Бјорк: Срж животињске или биљне структуре

Bjork: The Inner or Deep Part of an Animal or Plant Structure, Island, 2004, 48:36 min.

Documentary, Režija / Direcor: Ragenheidur Gestadottir

Нордијски краткометражни филмови / Nordisk shorts – 2007

Дански песник

Tha Danish Poet, Torill Kove, animation, Norway, 2006, 15’

Никада као први пут

Never like thew first time, animатион, Jonas Odell, Sweden, 2005, 15‘

Њушкало / Шмркач

Sniffer, short feature. r: Bobbie Peers, Norway, 2006, 9’

Субота

Lauantai / Saturday, drawn animation, (Turku Arts Academy) r. Anna Virtanen, Finland, 2005, 3 min.

Само ти сањај

In your dreams, Thomas A. Østbye, 2005, Norway, 7 min. documentary

Хабитат – Зграда

Habitat, animation, Lars Arhenius, Johanes Mincing, Sweden, 2005, 9’

Петак, 09.12.2016.

18:00

Велика сала

ЛОКОМОТИВА СА СМЕХОМ / LOCOMOTIVE WITH A SMILE

Доручак са ђаволом  СФР Југославија, 1971, 87 мин.                Режија и сценарио: Мирослав Антић

Улоге: Велимир Бата Живојиновић, Мира Ступица, Мира Анђелковић, Илија Башић, Драгомир Бојанић Гидра

Специјални гост пројекције и разговор са њим: Илија Ика Башић, директор филма и глумац

19:30

Велика сала

Main Stream

Swagger Swagger, France, 2016, 84 min.

Режија / Director: Olivije Babine

Покровитељ пројекције: Institut français, Serbie

21:00

Велика сала

Дани Словеначког филма

Sotto  Slovenia, 2015, 9,36 min.  Режија / Director: Ina Ferlan    Кратки експериментални документарни

Првих 10 – Римејк  Prvih 10 – Remake / The First 10 – Remake, Slovenia, 2016, 13:38 min. Режија: Janez Burger

Мама  Mama / Mother, Slovenia, 2016, 93 min.  Режија / Director: Vlado Škafar

Субота, 10.12.2016.

18:00

Велика сала

Превазилажење граница / Crossing Borders:

Волфганг Амадеус Моцарт:  Тако чине све  

Wolfgang Amadeus Mozart: „Cosi fan tutte“ – Филмована опера  210 min.

Режија / Director: Christophe Honoré            Диригент / Conductor: Conductor: Louis Langrée

Orkestar / Orchestra: Freiburger Barockorchester

Покровитељи пројекције: Institut français, Serbie и Музичка омладина Новог Сада

19:30

Ликовни салон

ЛОКОМОТИВА СА СМЕХОМ / LOCOMOTIVE WITH A SMILE

Ко то тамо пева Who’s Singin’ Over There?, SFR Jugoslavija, 1980, 86 min.            Режија / Director: Слободан Шијан

Улоге / Starring: Павле Вујисић, Драган Николић, Данило Бата Стојковић, Александар Берчек, Неда Арнерић, Мића Томић, Ташко Начић, Боро Стјепановић, Славко Штимац, ..  Након пројекције, разговор о филму

21:30

Велика сала

Дани Словеначког филма

Седмина  Sedmina (Pozdravi Mariju) SFR Jugoslavija, 1969, 91 min.   Режија / Director : Matjaž Klopčič

Улоге: Раде Шербеџија , Снежана Никшић , Милена Дравић , Мирко Богатај , Реља Башић, Тоне Слодњак

 

Недеља, 11.12.2016.

17:00

Велика сала

УХВАТИ СА МНОМ ОВАЈ ДАН / УХВАТИ ФИЛМ

SEIZE THIS DAY WITH ME / SEIZE FILM

Награђени филмови Међународног фестивала о инвалидитету

Завеслаји               Pulling, Serbia, 2016, 15’    Режија / Director: Владимир Перовић

Кармен  Carmen, USA/Italy, 2016, 7’               Режија / Director: Giuseppe Cardaci

Прљаве руже       Dirty Roses, Greece, 2016, 5’            Режија / Director: Petra Terzi

Заиста живјети     To Live Indeed, Montenegro 22’      Режија / Director: Blagota Marunović

Неки бољи свет   A better world, Serbia 2016, 11’      Режија / Director:  Miodrag Petrović

Тишина  Silence, Italy, 2016, 3’         Режија / Director: Paolo Fantini

У мени   Inside of me, Thailand, 2016, 21’      Режија / Director:  Oradol Kaewprasert

Колеге   Colleagues, Germany, 2016, 10’  (није за млађе од 16 година)   Режија / Director:   Damian Weber

19:00

Велика сала

Дани Словеначког филма

Дерби    Derbi / Derby, SFR Jugoslavija, 1965, 9 min.   Режија / Director : Jože Pogačnik

Наздравље, живели!         Bon appetit, la vie!  Slovenia, 2016, 14:26 min   Режија / Director : Urška Djukić

Мале рибе  Male ribe / Little Fish, Slovenia, 2016, 22 min.   Режија / Director : Maja Križnik

20:00

Велика сала

Main Stream

Тони Ердман Toni Erdmann, Germany / Austria, 2016, 162 min

Режија / Director:  Maren Ade

Cannes Film Festival 2016 – FIPRESCI Prize; Кандидат за најбољи европски филм године

 

 

 

Понедељак, 12.12.2016.

19:00

Велика сала

Main Stream

Матура   Graduation / Bacalaureat, Romania, 2016, 127 min.

Режија / Director: Cristian Mungiu

Cannes 2016. –  Најбоља режија / Best Direction (Cristian Mungiu)

20:00

Ликовни салон

Нордијски краткометражни филмови / Nordisk shorts – 2008

Занимања

Occupations, Occupations, Lars von Trier, Denmark, 2007, 3 min, fiction

Глас над гласом

Voice Over Voice, Voice over voice, Malene Choi Jensen, Denmark, 2007, 24 min. Documentary / Еxperimental

Шетња

Väsenpumpen, The Walk, Csaba Bene Perlenberg, Sweden, 2007, 59 min., fiction

Доротеа у царству смрти

Dorotea i dödsriket, Doroethea in the Kingdome of the Dead, Kati Mets, animation, Sweden, 2007, 9 min.

Живот вредан живљења

Pieniä iloja, Life Worth Living, Jyrki Väisänen & Eirik Svensson, Norway, 2006, Fiction, 12′

21:00

Велика сала

Main Stream

Бескрајна поезија   Endless Poetry / Poesía sin fin, France / Chile / Japan, 2016, 128 min.

Режија / Director: Alehandro Jodorovski

 

 

 

Уторак, 13.12.2016.

19:00

Велика сала

Main Stream

Јазавичар  Wiener-Dog, USA, 2016, 88 min.   Режија / Director: Todd Solondz

Улоге / Starring: Ellen Burstyn, Kieran Culkin, Julie Delpy, Danny DeVito, Greta Gerwig, Tracy Letts, Zosia Mamet

Deauville Film Festival 2016 – Jury Prize Todd Solondz; Revelations Prize Todd Solondz

21:00

Велика сала

Main Stream

Чујте и почујте: Mаштање о новом конектованом свету

Lo and Behold: Reveries of the Connected World, Germany, 2016, 98 min.

Режија / Director: Werner Herzog   Документарни / Documentary

Среда, 14.12.2016.

19:00

Велика сала

Main Stream

Креативна контрола  Creative Control, USA, 2015, 97 min.        Режија / Director:  Benjamin Dickinson

Сценарио / Screenplay: Micah Bloomberg, Benjamin Dickinson

SXSW Film Festival 2015 – Special Jury Award Narrative Feature Benjamin Dickinson

20:00

Ликовни салон

Нордијски краткометражни филмови / Nordisk shorts – 2009

Спуштање на земљу   Ung mand falder / Young Man Falling, Danmark, 2007, 43 min.

Режија / Director: Martin de Thurah

Мир данас   Norway / USA, 2007, 12 min.

Режија / Director: Rich Devaney

Јанус  Janus, animation, Norway, 2007, 8 min.

Режија / Director: Linda Fagerli Setren

900 метара под земљом  900 meter under jord, animation, Sweden / Finland, 2008, 28 min.

Режија / Director: Emeli Carlson Gras

Последње ствари   De sista sakerna, Sweden, 2007, 20 min.

Режија / Director: Levan Akin

21:00

Велика сала

Main Stream

Неруда   Neruda, Chile, Argentina, France, Spain, 2016, 108 min.

Режија / Director:  Pablo Larraín

Woodstock Film Festival 2016 –  World Cinema Award – Best Foreign Film Pablo Larraín

 

 

Четвртак, 15.12.2016.

19:00

Велика сала

Eurochannel – Моја вољена породица

  1. Деца су скроз океј / The Kids Are All Right

Хвала Маркус       Merci Marcus, Île-de-France, 2012, 12’ – Comedy

Режија / Director: Marianne Viard

Срећан рођендан

Happy Birthday, Italy (Sicilia), 2013, 9 min. – Comedy   Режија / Director: Massimo Terranova

Породични портрет

Family Portrait, Austria, 2013, 4 min. – Animation    Режија / Director: Birgit Scholin

Шофер  Chauffeur, Netherlands, 2013, 10 min. – Drama

Режија / Director: Guido van Driel        Јулија   Julia, Belgium (Nivelles), 2012, 8 min. – Drama

Режија / Directors:  Nora Burlet and Maud Neve

Деца  Kids / Mulci, Slovenia (Nova Gorica), 2014, 12 min.  Drama, Animation

Режија / Director: Urška Djukić

Тешка категорија   Heavyweight / Sværvægter, Denmark, 2014, 16’ – Drama

Режија / Director: Jesper Quistgaard

Затвореници  Prisoners / Os prisioneros, Portugal, 2014, 7’ – Animation

Режија / Director: Margarida Madeira

Слано и слатко   Salty & Sweet / Солено & Сладко, Bulgaria, 2011, 12’ – Drama

Режија / Director: Polly Guentcheva

21:00

Велика сала

Main Stream

Најсрећнији дан у животу Олија Макија The happiest day in a life of Oli Maki / Hymyilevä mies, Finland / Garmany / Sweden, 2016, 92 min.  Режија / Director:  Juho Kuosmanen

 

 

 

Петак, 16.12.2016.

19:00

Велика сала

Eurochannel – Моја вољена породица

  1. Смешне игре / Funny Games

 

Хомерова болест                Homer’s Disease / La maladie d’Homer, France (Ile-de-France, 2014), 12’ – Comedy

Режија / Director: Diane Valsonne

Накнадна размишљања Afterthoughts, Cyprus, 2014, 8’ – Comedy

Режија / Director: Ivan Charalambous

Дан девојака        Chicas Day, Spain (Barcelona), 2013,  10’ – Drama

Режија / Director: Susan Béjar

Мајка   Mother, Finland, 2014, 11’ – Drama   Режија / Director: Otto Kylmälä

Игра живота  Life Game, France (Center), 2013, 11’ – Drama

Режија / Director: Annabelle Milot

Веруј себи Believe You / UK (London), 2015, 8’ – Сomedy

Ред. / Director: Margarita Grant

Било би прелепо, али ипак…          It Would Be Splendid, Yet / Jau puiku, tik dar siek tiek…

Lithuania, 2009, 21’ – Drama    Режија / Director: Lina Lužytė

Уметник гладовања           The Hunger Artist / Hungerkonstnaren, Sweden, 2014, 11’ – Drama

Режија / Director: Pedram Fuladian-Dahl

21:00

Велика сала

Слободанка Радун- Праг/Нови Сад

Нас двоје

Us2 / My2, Czech Repubic, 2014, 99 min.       Режија / Director: Slobodanka Radun

Улоге / Starring: Jana Plodková, Ondřej Nosálek, Milena Steinmasslová

 

Субота, 17.12.2016.

17:30

Велика сала

Локомотива са осмехом:

Лајање на звезде , Barking at the Stars, SFR Jugoslavija, 1998, 95 min.

Режија / Director: Здравко Шотра   Сценарио / Screenplay : Милован Витезовић, Здравко Шотра

Улоге / Starring: Драган Мићановић, Наташа Шолак, Никола Симић, Велимир Бата Живојиновић, Александар Берчек, Богдан Диклић, Драган Јовановић, Никола Ђуричко, Исидора Минић, Бранимир Брстина, Весна Тривалић, Маја Сабљић, Драгомир Чумић, Албена Ставрева, Ненад Јездић, Небојша Илић, Игор Первић

19:00

Велика сала

Превазилажење граница / Crossing Borders:

Краљ Едип / Симфонија псалама Игора Стравинског

Oedipus Rex / Symphonie de Psaumes d’Igor Stravinski, 120 min. – Филовама опера

Режија / Director: Peter Sellars        Диригент / Conductor: Esa-Pekka Salonen

Orkestar / Orchestra: London Philharmonia Orchestra

21:00

Велика сала

Слободанка Радун- Праг/Нови Сад

Мјузикл, или пут ка срећи   The Musical, or The Way to Happiness / Muzikál aneb Cesty ke stestí

Czech Republic, 2016, 85 min.   Режија / Director: Slobodanka Radun

Улоге / Starring: Vica Kerekes, Roman Vojtek, Martin Písařík, Jirí Korn

 

 

Недеља, 18.12.2016.

19:00

Велика сала

Александар Митровић:

Кад ми се десиш опет   Serbia, 2016, 25 мин.   Rежија / Director: Александар Митровић

Улоге / Starring: Наташа Милосављевић, Бојан Перић, Зинаида Дедакин, Александар Лазић, Јована Крстић, Нинослав Анђић, …

19:30

Велика сала

Main Stream

Представа над представама  The Show of Shows, UK / Island, 2015, 73 min.

Режија / Director:  Benedikt Erlingsson           Dokumentarni / Documentary

20:00

Ликовни салон

Нордијски краткометражни филмови / Nordisk shorts – 2010

Ана  Anna, Denmark,  2009, 35 min, кратки играни  Режија / Director: Rúnar Rúnarsson

Најбољи нордијски кратки играни филм, Фестивал Пет градова, Рејкјавик 2009.

Рибе Fish, Sweden, 2008, 10 min, играни експериментални  Режија / Director: Åsa Johannisson

Nagrade / Awards: The Canal+ Prize

Између снова  Between Dreams, Finland / Russia, 2009, 11 min, документарни, Режија / Director: Iris Olsson

Посебно признање жирија Филмског фестивала Тампере 2009.

Снови из шуме  Dreams from the Woods / Drömmar från skogen, Sweden, 2009, 9 min, анимирани

Режисер / Director: Johannes Nyholm

Сатирање  Seeds of the Fall / Slitage, Sweden, 2009, 17 min, кратки играни  Режисер / Director: Patrik Eklund

Награде: Посебно признање жирија на Међународној недељи критике у Кану

21:00

Велика сала

Main Stream

Орнитолог

The Ornithologist / O Ornitólogo, Portugal, 2016, 117 min          Режија / Director:  João Pedro Rodrigues

Улоге / Starring:  João Pedro Rodrigues, Paul Hamy, Xelo Cagiao

Locarno International Film Festival 2016 – Best Director Main Competition – João Pedro Rodrigues

Понедељак, 19.12.2016.

19:00

Велика сала

Main Stream

Неукроћени          The Untamed / La región salvaje, Mexico / Denmark / France / Germany / Norway / Switzerland, 2016, 100 min Режија / Director:  Amat Escalante

Austin Fantastic Fest 2016 – Best Director Fantastic Features Amat Escalante ; Venice Film Festival 2016 – Silver Lion – Best Director Amat Escalante

20:00

Ликовни салон

Нордијски краткометражни филмови / Nordisk shorts – 2011

Испод површине  Under The Surface, Finland, 2009, 7 мин. кратки играни  Режија: Veera Lehtola & Aino Ahokas

Награде: Признање на Филмском фестивалу Nordic Glorz Arktisen upeeta, Finska

Преко ограде  Over The Fence, Finland, 2009, 30′ , кратки играни    Режија / Director: Hamy Ramezan

Награде: Специјално признање на Међународном фестивалу краткометражног филма у Клермон-Ферану, Француска; Најбољи документарни краткометражни филм на Светском филмском фестивалу краткометражних филмова, Канада; Награда за најбољи филм на Међународном фестивалу краткометражних филмова у Curtocircuitо, Шпанија; Друга награда на Међународном фестивалу кратометражних филмова у Драми, Грчка; Најбољи краткометражни играни филм на Међународном филмском фестивалу у Калгарију, Канада.

Инцидент код банке   Incident By A Bank, Sweden, 2010, 12′ кратки експериментални

Режија / Director: Ruben Östlund

Награде:  “Златни медвед” за најбољи краткометражни филм на фестивалу Берлинале, Немачка; Сребрни змај на Филмском фестивалу у Кракову, Пољска; Награда студентског жирија за краткометражни филм на Филмском фестивалу у Кракову, Пољска; Номинован за ЕФА награду за краткометражни филм на Филмском фестивалу у Корку, Ирска; Специјална награда жирија на Филмском фестивалу у Бадалони, Шпанија; Специјално признање жирија на Aspen Shortsfest, САД.

Доброчинитељ  Samaritan, Norway, 2010, 29′ кратки играни   Режија / Director: Magnus Mork

Награде: Норвешка национална филмска награда; Најбољи норвешки кратки филм; Награда Стаклени чаша на Фестивалу норвешких краткометражних филмова, Норвешка; Награда главног жирија за изванредни краткометражни филм у категорији драме на Фестивалу краткометражног филма у Оутфесту, САД; Најбољи филм на Фестивалу Iris Prize, Велика Британија; Најбољи краткометражни филм на фестивалу лезбејских& геј филмова, Сијетл, САД

Берик  Berik, Denmark, 2010,15′ кратки играни   Режија / Director: Daniel Joseph Borgman

Награде: Гран При ТВ станице Канал+ на Недељи критике у Француској; Специјално признање Politiken Fonden у Бустеру на Међународном филмском фестивалу за децу и омладину, Копенгахен, Данска; Награда ЕФА Ган на Међународном филмском фестивалу у Гану, Белгија

21:00

Велика сала

Main Stream

Албум    Albüm, Turkey / France / Romania, 2016, 104 min.      Режија / Director: Mehmet Can Mertoğlu

Sarajevo Film Festival 2016: C.I.C.A.E. Award – Mehmet Can Mertoglu; Cineuropa Award -Mehmet Can Mertoglu; Heart of Sarajevo, Best Film – Mehmet Can Mertoglu

 

Уторак, 20.12.2016.

19:00

Велика сала

Eurochannel – Моја вољена породица

  1. Пут којим идемо / Away We Go

Bamako Saint-Afrique Bamako Saint-Afrique , France (Ile-de-France), 2013, 14’ – Drama, comedy

Режија / Director: Frédéric Jolfre

Све то  All of That / Sve to, Montenegro, 2012, 27’ – Drama

Режија / Director: Branislav Milatović

Светлуцање  Glimmering, Armenia, 2015, 11 min. – Drama

Режија / Director: Evelina Barsegian

Искупљење  Redemption / Iskupljenje, 2014, Finland / Bosnia & Herzegovina, 11 m.. – Drama

Режија / Director: Mirna Dizdarević

Лични развој  Personal Development,  Ireland, 2014, 16 min- – Drama

Режија / Director: Tom Sullivan

Не можеш све постићи одмах, али одмах можеш одустати од свега You Can’t Do Everything At Once, But You Can Leave Everything At Once / Mann Kann Nicht Alles Auf Einmal Tun, Aber Man Kann Alles Auf Einmal Lassen, Switzerland, 2013, 15’ – Drama    Режија / Director: Marie-Elsa Sgualdo

Одлазак од куће 

Leaving Home / Uit Huis, Netherlands, 2013, 7’ – Animation

Режија / Director: Joost Lieuwma

21:00

Велика сала

Main Stream

Лед и небо           Ice and the Sky / La glace et le ciel, France, 2015, 89 min.          Режија / Director:  Luc Jacquet

Bergen International Film Festival 2015 – University of Bergen’s Gulluglen Award Luc Jacquet

Среда, 21.12.2016.

19:00

Велика сала

Eurochannel – Моја вољена породица

  1. Породичне несугласице / Family Affairs

Прагови  Thresholds / Pragovi, Croatia (Zagreb), 2013, 13 min. – Drama   Режија / Director: Dijana Mlađenović

Шине  Rails, Greece, 2014, 9’ – Drama            Режија / Director: Panagiotis Charamis

Лагодан живот   The Easy Life / La vie facile, Switzerland, 2010, 22 min. – Drama   Режија / Director: Julien Rouyet

Дедин дужник   Grandpa’s Debtor, Georgia, 2014, 17 мин. – Comedy Режија / Director: Beka Sikharulidze

Ред ствари  The Order of Things / El orden de las cosas , Spain, 2010, 20’ – Drama

Режија / Director: César Esteban Alenda and José Esteban Alenda

Тата  Papa, Estonia, 2014, 16 min. – Drama   Режија / Director: Girlin Bassovskaja

Џез   Jazz, Romania, 2014, 15 min. – Drama     Режија / Director: Mircea Ibadof

21:00

Велика сала

Main Stream

Сирене и крикови Sirens and Screams, Croatia, 2015, 78 min. Режија / Director: Ivan Perić

Улоге / Starring: Tino Bandini, Josip Rogošić, Ivana Župa, Petar Buljević, Marko Kapitanović, Borut Novak, Mario Vidić, Rade Tanjga, Stipe Tadin Biočić, Ana Arapović, Katarina Botica.. Гост пројекције:  Редитељ Иван Перић

Четвртак, 22.12.2016.

17:30

Велика сала

  1. Ревија филмског стваралаштва деце и омладине Србије – промоција

НАГРАЂЕНИ ФИЛМОВИ ДЕЦЕ ДО 15 ГОДИНА

Grand prix: 26 хероја и учитељица ( 3 минута ) – група аутора, Врање

Награда за најобољу монтажу – Парк је мој ( 4 ) – Вук Ћорић, Београд

3-Награда – Радозналост је убила глисту ( 1 ) – Марко Панић, Омољица

Награда за најбољу идеју – Сакупљачи боја, времена и звука ( 8 ) – група аутора, Лозовик

2-Награда – Радознало врапче ( 3 ) – Јаков Попов, Нови Сад

Диплома етнолошко-антрополошког друштва Србије – На Дрини ћушрија ( 9 ) – Милош Рацић, Равни

Диплома Етнографског музеја Београд – Краставчићи ( 2 минута ) – група аутора, Врање

Награда за најбољу режију – Пут зеленог змаја ( 4 ) – Леа Поповић, Београд

Награда за најбољу камеру – Мамац ( 3 ) – Леа Попвић, Београд

1-Награда – Крај игрице ( 1 ) – Емилија Станојевић, Омољица

Награда за најбољи тон – Пепељуга и маћеха ( 4 ) – група аутора, Лозовик

Награда за најуспешнијег ментора – Група ментора из коле анимираног филма Врање

Награда за најуспешнију продукцију – Школа анимираног филма Врање

Увода реч: Владимир Анђелковић

19:00

Велика сала

Main Stream

Борис без Беатрис  Boris sans Béatrice / Boris Without Béatrice, Canada, 2016, 93 min.

Режија / Director: Denis Côté           Улоге / Starring: James Hyndman, Simone-Élise Girard, Denis Lavant

Berlin International Film Festival 2016 – Nominated Golden Berlin Bear – Denis Côté

20:30

Велика сала

ВИВА ФИЛМ ФЕСТИВАЛ  2016 – Сарајево  Промоција – Награђени филмови (1)

Гост пројекције: Ратко Орозовић, директор Фестивала

VIVA FILM FESTIVAL 2016 – Sarajevo  –  Promotion – Awarded Films

Човек од соли, The Salt Man / Marde namaki, Iran, 2015, 15 min.

Grand Prix Фестивала 2016 за најбоље филмско остварење / Grand Prix 2016

Природа вас треба    Nature Needs You, Australia, 2015, 9 min.

Режија / Director:  Mark Pearce

Семе   Seeds, Brasil, 2015, 13 min.

Режија / Director:  Marcelo Ergester

Необичан гост  An Unusual Guest, BiH, 2015, 9 min.

Режија / Director:  Nisvet Hrustić

Феномен Тврђава   Phenomenom Fortress, Serbia, 2016, 25 min.

Сценарио и режија / Screenplay and direction: Antal Szilard, Dragan Stojmenović

Награда, „Златна клапа“, у категорији туристички филм / “Golden Clapper“ Award

21:00

Велика сала

Main Stream

Сирово   Raw / Grave, France / Belgium, 2016, 99 min. Режија / Director:  Julia Ducournau Austin Fantastic Fest 2016 – Best Director Next Wave Features Julia Ducournau, 3rd place Audience Award Best Feature Julia Ducournau;  Cannes Film Festival 2016 – FIPRESCI Prize Directors’ Fortnight or Critics’ Week Julia Ducournau

Петак, 23.12.2016.

17:30

Велика сала

  1. Ревија филмског стваралаштва деце и омладине Србије – промоција

НАГРАЂЕНИ ФИЛМОВИ МЛАДИХ ОД 15 – 19 ГОДИНА

Grand prix festivala – LO3VE ( 5 минута ) – Ана Марија Вуковић, Београд

Награда за најбољи тон, Награда Етнолошко-антроплошког друштва Србије – Под окриљем ноћи ( 7 ) – Јудит Берец, Сента( 3 ) – група аутора, Сента

Награда за најбољу режију – Трема ( 8 ) – Милена Арсић, Крагујевац

Награда за најбољу идеју – Без јаза ( 7 ) – Јован Сибиновић, Београд

1-Награда и Награда за најбољу камеру – Путник ( 12 ) – Лука Ивановић, Панчево

3-Награда – Чарли Чаплин ( 10 минута ) – Лука Ивановић, Панчево

Диплома Етнографског музеја у Београду – Плава птица ( 6 ) – група аутора, Врање

Награда за најбољу монтажу – Нови дан ( 3 минута ) – Гергељ Киш, Будисава

2-Награда – Пушка offcial ( 8 ) – Кермеци Норберт, Сента

Најуспешнија продукција – Гимназија за талентоване ученике „Бољаи“ Сента

19:00

Велика сала

Eurochannel – Моја вољена породица

  1. И ми смо породица / We Are Family

Кратки    Short / Kort, 2013, Netherlands, 13’ – Drama                Режија / Director: Sanne Vogel

Аутомобил снова                Dreaming Apecar, Italy, 2013, 17’ – Drama    Режија / Director: Dario Samuele Leone

Турнеја хора         Choir Tour, Latvia, 2012, 5’ – Animation         Режија / Director: Edmunds Jansons

Мамци и удице Baits and Hooks / Mamci i udice, Serbia, 2014, 10’ – Comedy  Режија / Director: Luka Popadić

Четири репа         Four Tails, United Kingdom / Hungary, 2014, 25’ – Comedy Режија / Director: Christopher Villiers

Цунами Tsunami Albania, 2008, 7’ – Drama  Режија / Director: Shaqir Veseli

Бар ти знаш At Least You Know / Au moins le sais-tu, Belgium (Wallonia), 2014), 19’ – Drama

Режија / Director: Arthur Lecouturier

Кише      Piove, Italy, 2013, 16’ – Comedy    Режија / Director: Lu Pulici, Francesco Zucchi

20:00

Ликовни салон

Промоција часописа и издања Нишког Културног центра

Филмски часопис „ФИЛАЖ“ Бp. 13, Нишки културни центар, 2016.

Film Magazine „FILAZ“ No 13  Nish Cultural Center, 2016

Живојин Павловић: Филм у школским клупама, Нишки културни центар и YU филм данас, Ниш, 2016,  (Репринт)

Учествују: Верица Новаков, главни уредник издаваштва НКЦ, Срђан Савић, уредник „Филажа“. Модератор: Дејан Дабић, уредник филмског програма КНЦ

21:00

Ликовни салон

Слађан Стојановић – Френки – Промоција филма

Дреља Огореља, Drelja Ogorelja, Serbia, 2016,

Режија / Director: Слађан Стојановић – Френки

21:00

Велика сала

Main Stream

Ефекат воде Together Project / The Aquatic Effect / L’effet aquatique, France, 2016, 83 min.

Режија / Directors: Sólveig Anspach, Jean-Luc Gaget

Cannes Film Festival 2016 – SACD Prize Directors’ Fortnight Sólveig Anspach  & Jean-Luc Gaget

22:30

Велика сала

Игор Тохољ представља: Фестивал музичког документарног филма Dok’n’Ritam

Igor Toholj presents:  Festival of the Music Documentary Films  Dok’n’Ritam

Последњих 100

The Last 100 , Croatia, 2014, 37 min.

Режија / Director: Morana Komljenović,

Награда жирија Фестивала / Jury Prize  – Best film

21:30

Ликовни салон

ВИВА ФИЛМ ФЕСТИВАЛ  2016 – Сарајево  Промоција – Награђени филмови (1)

Пош’а нам је алавије It Went Well, Croatia, 2015, 18 min.

Сценарио и режија / Screenplay and direction: Renata Lučić, Maja Bošković

УНЕСКО-градови које волимо   UNESCO – Citties We Love, Spain, 2015, 9:30 min.

Сценарио и режија / Screenplay and direction: Herve Timarshe

Јеврејски састанак наслепо   Jewish Blind Date, Switzerland, 2015, 16 min.

Сценарио и режија / Screenplay and direction: Anaëlle Morf

Начин живота   The way of Life, Spain, 2016, 4 min

Режија / Director:  Ana Maria Carrasco Muñoz (Anna Camus)

Hаграда „Сребрно дрво“ у категорији религијског филма / „Silver Tree“ Award

Инверзум  Inversum, BiH, 2016, 8 min.

Режија / Director:  Damir Bašić

Украс света  Serbia, 2016, 14 min.

Сценарио и режија / Screenplay and direction: Стефан Красић

Hаграда, “Златна камера” у категорији омладинског филма / „Golden Camera“ Award

Сонар  Sonar, Iraq, 2016, 9 min.

Режија / Director:  Mohammad Salam

Тариз: Шарена деца сивог града   Ta’rîz; The Colorful Kids of the Grey City, Turkey, 2015, 30 min.

Режија / Director:  Sezer Ağgez

Субота, 24.12.2016.

19:00

Велика сала

Владимир Манић: Етнолошки филмови / Vladimir Manić: Ethnological movies

Још само трен, Serbia,  мин.

Режија / Director: Владимир Манић

Кликтај дивљине, Serbia, 2010, 20 мин.

Режија / Director: Владимир Манић

19:30

Велика сала

ПРОКУПАЧКИ ФЕСТИВАЛ КРАТКОГ ФИЛМА / PROKUPLJE SHORT FILM FESTIVAL – промоција

Директор фестивала је Жикица Јовановић /

Избор награђених филмова / Awarded films:

Бритва  Razor, Serbia, 2014 / 9 min, Режија / Director: Рајко Ристановић

Пикник  Picnic, Croatia, 2015, 13 min.             Режија / Director: Јуре Павловић

Незреле трешње   Unripe cherries, BJR Macedonia, 2016, 14 min.         Режија / Director: Небојша Јовановик

Ово је Џо  This Is Joe, Spain, 2016, 4 min.   Режија / Director: Francis Díaz

Уточиште   Sanctuary, USA, 2016, 12 min.   Режија / Director: Jay Menez

Котрљање   Wheeling, Serbia, 2016, 26 min.     Режија / Director: Жикица Јовановић

Учествују: Директор Фестивала Жикица Јовановић и Дејан Дабић, филмски критичар

21:00

Велика сала

Main Stream

Gimme Danger Gimme Danger, USA, 2016, 108 min

Режија / Director:  Jim Jarmusch

Улоге / Starring: Iggy Pop, Ron Asheton, Mike Watt

 

Недеља, 25.12.2016.

19:00

Велика сала

Main Stream

Распрскавање  A Bigger Splash, Italy / France, 2015, 120 min.   Режија / Director:  Luca Guadagnino

Улоге / Starring: Dakota Johnson, Tilda Swinton, Ralph Fiennes

Festivali: 2015 Venice, London, Busan, ..

20:00

Ликовни салон

Нордијски краткометражни филмови / Nordisk shorts – 2012

Последњи норвешки трол

THE LAST NORWEGIAN TROLL / DET SISTE NORSKE TROLLET, Norway, 2010, 13 min.

Режија / Director: Piotr Sapegin

Велика грешка

THE GRET MISTAKE, Denmark, 2011, 21’   Режија / Director: Anders Berthelsen

Лал Палмас

Sweden, 2011, 13 min.    Режија / Director: Johannes Nyholm

Штета

COME TO HARM / SKAĐI, Iceland, 2011, 18 min.    Режија / Director: Borkur Sigthorsson

Финска прича

A FINNISH FABLE, Finland, 2011, 6 min.    Режија / Director: Niina Suominen

Мировне снаге

PEACEFORCE, Denmark, 2010, 19 min.   Режија / Director: Peter Gornstein

21:00

Велика сала

Main Stream

Енклава   Enclave, Србија / Немачка, 2015, 92 мин.   Режија / Director: Горан Радовановић

Улоге / Cast:  Филип Шубарић, Денис Мурић, Небојса Глоговац, Аница Добра, Миодраг Кривокапић, Горан Радаковић, Мето Јовановски, Цун Лајци, Ненад Јездић, Растко Јанковић

Фестивали / Festivals:  Moskva 2015 – Nagrada publike, etc.

Понедељак, 26.12.2016.

19:00

Велика сала

Main Stream

Спас-камен Спас-Камень, Руссиа, 104 мин. Режија / Director: Валентина Гуркаленко

Докуменгтарни / Documentary;   Награде / Awards : Best film, National Competition, Message to Man: International Short, Documentary and Animated Film Festival, St Petersburg (Russia), 2011

20:00

Ликовни салон

Нордијски краткометражни филмови / Nordisk shorts – 2013

Инвазија пужева Slug Invasion, Denmark, 2012 , 6′, анимирани              Режија / Director: Morten Helgeland

Специјално признање младог жирија, Филмски фестивал у Оденсеу, Данска, 2012.

Морам ли ја о свему да бринем?  Do I Have to Take Care of Everything?, Finland / 2011 / 7’

Режија / Director: Selma Vilhunen

Мале ствари Small Things, Island / 2011 / 15′, кратки играни

Режија / Director: Davíð Óskar Ólafsson

Ö   Ö, Finland / 2011 / 12′,  Children/Youth, анимирани  Режија / Director: Kari Juusonen

Најбољи кратки филм, Фестивал кратког филма у Хелсинкију, 2011.

Рој   Swarming, Finland / 2011 / 8′, анимирани  Режија / Director: Joni Männistö

Награда Душан Вукотић, Анимафест, Загреб, 2012; Гранд Приx, Међународни фестивал анимираног филма у Бањалуци; Награда High Risk, Међународни фестивал анимираног филма Fantoche, Немачка, …

Ја без тебе   Me Without You, Denmark  / 2011 / 20′ документарни

Режија / Director: Aage Rais-Nordentoft

Терет Load, Denmark / 2012 / 6′, анимирани

Режија / Director: David René Christensen

Топлотни удар  Heat Wave, Sweden / 2011 / 15′, играни          Режија / Director: Adina Belin

Почасно признање, Нордијска панорама, Финска, 2012.

21:00

Велика сала

Main Stream

24 недеље

24 weeks / 24 Wochen, Germany, 2016, 103 min.        Режија / Director: Anne Zohra Berrached

Сценарио / Screenplay: Carl Gerber, Anne Zohra Berrached

Улоге / Starring: Julia Jentsch, Bjarne Mädel, Johanna Gastdorf

Уторак, 27.12.2016.

19:00

Велика сала

Main Stream

Оличење зла        Incarnate, USA, 2016, 91 min.           Режија / Director: Brad Peyton

Улоге / Starring: Carice van Houten, Aaron Eckhart, David Mazouz

20:00

Ликовни салон

Нордијски краткометражни филмови / Nordisk shorts – 2014

Tашна  Handbag/Käsilaukku, Finland, 27’ крaтки игрaни филм    Peжиja / Director: Miko Mililahti

Улoгe / Cast: Sina Virtanen, Hannu-Pekka Bjorkman, Auli Mantila

Pas de Troi   Pas de Troi  Island, 3` eкспeримeнтaлни филм  Peжиja / Director: Helena Stefansdotir

Додир магије Touch of Magic, Denmark, 17` крaтки игрaни   Peжиja / Director:  Tobijas Gundorf Boesen

Улoгe / Cast: Neel Ronholt, Kristian Dinesen

Уз кафицу Coffe Time/Elvakaffe, Sweden, 14` дoкумeнтaрни     Peжиja / Director:  Marija Frederikson

Фeстивaли: Орхус, Либек, Вермонт, Упсала, Палм Спрингс, Сан Франциско, Шефилд, Гетеборг…

2 011 12 30   Sweden, 3` eksperimentalni film              Peжиja / Director:  Leontine Arvidson

Фeстивaли / Festivals:  Berlin, Upsala, Roterdam, Moskva…

Љубавна прича  Love Story/Ástarsaga, Island, 17` крaтки игрaни             Peжиja / Director:  Asa Hjerlajfsdotir

Фeстивaли / Festivals:  Rim, Klermon Feran, Kijev, Palm Springs,Helsinki, Kork, London…

Чувар планине  Å vokte fjellet, Norway, 25` крaтки игрaни          Peжиja / Director:   Izer Aliju

Улoгe / Cast: Besim Murtezani, Burhan Amiti….

Фeстивaли / Festivals: Aмaндa зa нaјбoљи нoрвeшки крaтки филм, Бeргeн, Скoпje, Teтoвo, Призрeн, Струмицa, Tрoњeм…

21:00

Велика сала

Main Stream

Госпођица Слоун Miss Sloane, USA / France, 2016, 132 min.

Режија / Director: John Madden

Улоге / Starring: Jessica Chastain, John Lithgow, Gugu Mbatha-Raw

Среда, 28.12.2016.

18:00

Велика сала

Нордијски краткометражни филмови / Nordisk shorts – 2015

Лавиринт  You Built Me a Labyrinth, Finska, 2013, 17’   Рeжиja / Director: Lauri-Mati Parpei

Нaгрaдe / Awards: Drezden, Talin, Varšava, Malme…

Ортак   Chum, Island, 2013, 15 min.   Рeжиja / Director: Jorundur Ragnarson

Нaгрaдe: Montreal – najbolji kratki film; EDDA – нaгрaдa Ислaндскe филмскe aкaдeмиje зa нajб. крaтки филм

Jа и мој Молтон  Me and My Moulton, Norway / Canada, 2014, 14’   Рeжиja / Director: Torill Kove

Нaгрaдe / Awards: Нoминaциja зa Oскaрa зa нajбoљи aнимирaни филм

Неприлагођени  Rodløs / Wayward, Denmark, 2014, 20`   Рeжиja / Director: Kira Ričards Hansen

Нaгрaдe / Awards: Нoрдиjскa пaнoрaмa у Maлмeу – нajбoљи крaтки филм

Индиго   Indigo, Sweden / USA, 2014, 20`, kratki igrani   Рeжиja / Director: Pol Jerndal

Нaгрaдe: Хoливуд – нajбoљи филм; Лoс Aнђeлeс – нajбoљa кaмeрa; Ривeр Бeнд филм фeстивaл (Индиjaнa, СAД) – нajбoљи филм…

19:30

Велика сала

Main Stream

Оличење зла        Incarnate, USA, 2016, 91 min.           Режија / Director: Brad Peyton

Улоге / Starring: Carice van Houten, Aaron Eckhart, David Mazouz

21:00

Велика сала

Main Stream

Торо  Toro, Spain 2016, 100 min.

Режија / Director: Kike Maillo

Улоге / Starring: Mario Casas, Luis Tosa   r, Ingrid Garcia Jonsson, Jose Sacristan, Claudia Vega

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tags:

Остави коментар

comment
Ваша имејл адреса неће бити јасно објављена. Поља која су обавезна обележена су са *
account_circle
email
language