event_note Festival
04.12.2016 - 28.12.2016 access_time 19 časova

Dani filma u Novom Sadu-20. “Euro in film” festival

location_on Velika sala
event_note Festival
04.12.2016 - 28.12.2016 access_time 19 časova

Dani filma u Novom Sadu-20. “Euro in film” festival

location_on Velika sala

Zvanično otvaranje ovogodišnjeg festivala Evropskog i nezavisnog filma održaće se u nedelju 4. decembra kada će biti upriličen bogat celovečernji program. U 18 časova u Klubu „Tribina mladih“ biće otvorena  izložba slovenačke umetnice Majde Zorko „Neka slike govore“.  Od 19 časova u Velikoj sali prisutnima će se obratiti organizatori festivala, a nakon toga koncert će održati novosadski Big bend, pod dirigentskom palicom Fedora Vrtačnika. Posle koncerta publika će imati priliku da pogleda slovenački film „Dolina mira“.
euro-in-1997-2016-100x300

Program 20. Euro In festivala od 19. do 25. decembra  možete pogledati u nastavku:

 

Ponedeljak, 19.12.2016.

19:00

Velika sala

Main Stream

Neukroćeni          The Untamed / La región salvaje, Mexico / Denmark / France / Germany / Norway / Switzerland, 2016, 100 min Režija / Director:  Amat Escalante

Austin Fantastic Fest 2016 – Best Director Fantastic Features Amat Escalante ; Venice Film Festival 2016 – Silver Lion – Best Director Amat Escalante

20:00

Likovni salon

Nordijski kratkometražni filmovi / Nordisk shorts – 2011

Ispod površine  Under The Surface, Finland, 2009, 7 min. kratki igrani  Režija: Veera Lehtola & Aino Ahokas

Nagrade: Priznanje na Filmskom festivalu Nordic Glorz Arktisen upeeta, Finska

Preko ograde  Over The Fence, Finland, 2009, 30′ , kratki igrani    Režija / Director: Hamy Ramezan

Nagrade: Specijalno priznanje na Međunarodnom festivalu kratkometražnog filma u Klermon-Feranu, Francuska; Najbolji dokumentarni kratkometražni film na Svetskom filmskom festivalu kratkometražnih filmova, Kanada; Nagrada za najbolji film na Međunarodnom festivalu kratkometražnih filmova u Curtocircuito, Španija; Druga nagrada na Međunarodnom festivalu kratometražnih filmova u Drami, Grčka; Najbolji kratkometražni igrani film na Međunarodnom filmskom festivalu u Kalgariju, Kanada.

Incident kod banke   Incident By A Bank, Sweden, 2010, 12′ kratki eksperimentalni

Režija / Director: Ruben Östlund

Nagrade:  “Zlatni medved” za najbolji kratkometražni film na festivalu Berlinale, Nemačka; Srebrni zmaj na Filmskom festivalu u Krakovu, Poljska; Nagrada studentskog žirija za kratkometražni film na Filmskom festivalu u Krakovu, Poljska; Nominovan za EFA nagradu za kratkometražni film na Filmskom festivalu u Korku, Irska; Specijalna nagrada žirija na Filmskom festivalu u Badaloni, Španija; Specijalno priznanje žirija na Aspen Shortsfest, SAD.

Dobročinitelj  Samaritan, Norway, 2010, 29′ kratki igrani   Režija / Director: Magnus Mork

Nagrade: Norveška nacionalna filmska nagrada; Najbolji norveški kratki film; Nagrada Stakleni čaša na Festivalu norveških kratkometražnih filmova, Norveška; Nagrada glavnog žirija za izvanredni kratkometražni film u kategoriji drame na Festivalu kratkometražnog filma u Outfestu, SAD; Najbolji film na Festivalu Iris Prize, Velika Britanija; Najbolji kratkometražni film na festivalu lezbejskih& gej filmova, Sijetl, SAD

Berik  Berik, Denmark, 2010,15′ kratki igrani   Režija / Director: Daniel Joseph Borgman

Nagrade: Gran Pri TV stanice Kanal+ na Nedelji kritike u Francuskoj; Specijalno priznanje Politiken Fonden u Busteru na Međunarodnom filmskom festivalu za decu i omladinu, Kopengahen, Danska; Nagrada EFA Gan na Međunarodnom filmskom festivalu u Ganu, Belgija

21:00

Velika sala

Main Stream

Album    Albüm, Turkey / France / Romania, 2016, 104 min.      Režija / Director: Mehmet Can Mertoğlu

Sarajevo Film Festival 2016: C.I.C.A.E. Award – Mehmet Can Mertoglu; Cineuropa Award -Mehmet Can Mertoglu; Heart of Sarajevo, Best Film – Mehmet Can Mertoglu

 

Utorak, 20.12.2016.

19:00

Velika sala

Eurochannel – Moja voljena porodica

  1. Put kojim idemo / Away We Go

Bamako Saint-Afrique Bamako Saint-Afrique , France (Ile-de-France), 2013, 14’ – Drama, comedy

Režija / Director: Frédéric Jolfre

Sve to  All of That / Sve to, Montenegro, 2012, 27’ – Drama

Režija / Director: Branislav Milatović

Svetlucanje  Glimmering, Armenia, 2015, 11 min. – Drama

Režija / Director: Evelina Barsegian

Iskupljenje  Redemption / Iskupljenje, 2014, Finland / Bosnia & Herzegovina, 11 m.. – Drama

Režija / Director: Mirna Dizdarević

Lični razvoj  Personal Development,  Ireland, 2014, 16 min- – Drama

Režija / Director: Tom Sullivan

Ne možeš sve postići odmah, ali odmah možeš odustati od svega You Can’t Do Everything At Once, But You Can Leave Everything At Once / Mann Kann Nicht Alles Auf Einmal Tun, Aber Man Kann Alles Auf Einmal Lassen, Switzerland, 2013, 15’ – Drama    Režija / Director: Marie-Elsa Sgualdo

Odlazak od kuće 

Leaving Home / Uit Huis, Netherlands, 2013, 7’ – Animation

Režija / Director: Joost Lieuwma

21:00

Velika sala

Main Stream

Led i nebo           Ice and the Sky / La glace et le ciel, France, 2015, 89 min.          Režija / Director:  Luc Jacquet

Bergen International Film Festival 2015 – University of Bergen’s Gulluglen Award Luc Jacquet

 

Sreda, 21.12.2016.

19:00

Velika sala

Eurochannel – Moja voljena porodica

  1. Porodične nesuglasice / Family Affairs

Pragovi  Thresholds / Pragovi, Croatia (Zagreb), 2013, 13 min. – Drama   Režija / Director: Dijana Mlađenović

Šine  Rails, Greece, 2014, 9’ – Drama            Režija / Director: Panagiotis Charamis

Lagodan život   The Easy Life / La vie facile, Switzerland, 2010, 22 min. – Drama   Režija / Director: Julien Rouyet

Dedin dužnik   Grandpa’s Debtor, Georgia, 2014, 17 min. – Comedy Režija / Director: Beka Sikharulidze

Red stvari  The Order of Things / El orden de las cosas , Spain, 2010, 20’ – Drama

Režija / Director: César Esteban Alenda and José Esteban Alenda

Tata  Papa, Estonia, 2014, 16 min. – Drama   Režija / Director: Girlin Bassovskaja

Džez   Jazz, Romania, 2014, 15 min. – Drama     Režija / Director: Mircea Ibadof

21:00

Velika sala

Main Stream

Sirene i krikovi Sirens and Screams, Croatia, 2015, 78 min. Režija / Director: Ivan Perić

Uloge / Starring: Tino Bandini, Josip Rogošić, Ivana Župa, Petar Buljević, Marko Kapitanović, Borut Novak, Mario Vidić, Rade Tanjga, Stipe Tadin Biočić, Ana Arapović, Katarina Botica.. Gost projekcije:  Reditelj Ivan Perić

 

Četvrtak, 22.12.2016.

17:30

Velika sala

  1. Revija filmskog stvaralaštva dece i omladine Srbije – promocija

NAGRAĐENI FILMOVI DECE DO 15 GODINA

Grand prix: 26 heroja i učiteljica ( 3 minuta ) – grupa autora, Vranje

Nagrada za najobolju montažu – Park je moj ( 4 ) – Vuk Ćorić, Beograd

3-Nagrada – Radoznalost je ubila glistu ( 1 ) – Marko Panić, Omoljica

Nagrada za najbolju ideju – Sakupljači boja, vremena i zvuka ( 8 ) – grupa autora, Lozovik

2-Nagrada – Radoznalo vrapče ( 3 ) – Jakov Popov, Novi Sad

Diploma etnološko-antropološkog društva Srbije – Na Drini ćušrija ( 9 ) – Miloš Racić, Ravni

Diploma Etnografskog muzeja Beograd – Krastavčići ( 2 minuta ) – grupa autora, Vranje

Nagrada za najbolju režiju – Put zelenog zmaja ( 4 ) – Lea Popović, Beograd

Nagrada za najbolju kameru – Mamac ( 3 ) – Lea Popvić, Beograd

1-Nagrada – Kraj igrice ( 1 ) – Emilija Stanojević, Omoljica

Nagrada za najbolji ton – Pepeljuga i maćeha ( 4 ) – grupa autora, Lozovik

Nagrada za najuspešnijeg mentora – Grupa mentora iz kole animiranog filma Vranje

Nagrada za najuspešniju produkciju – Škola animiranog filma Vranje

Uvoda reč: Vladimir Anđelković

19:00

Velika sala

Main Stream

Boris bez Beatris  Boris sans Béatrice / Boris Without Béatrice, Canada, 2016, 93 min.

Režija / Director: Denis Côté           Uloge / Starring: James Hyndman, Simone-Élise Girard, Denis Lavant

Berlin International Film Festival 2016 – Nominated Golden Berlin Bear – Denis Côté

20:30

Velika sala

VIVA FILM FESTIVAL  2016 – Sarajevo  Promocija – Nagrađeni filmovi (1)

Gost projekcije: Ratko Orozović, direktor Festivala

VIVA FILM FESTIVAL 2016 – Sarajevo  –  Promotion – Awarded Films

Čovek od soli, The Salt Man / Marde namaki, Iran, 2015, 15 min.

Grand Prix Festivala 2016 za najbolje filmsko ostvarenje / Grand Prix 2016

Priroda vas treba    Nature Needs You, Australia, 2015, 9 min.

Režija / Director:  Mark Pearce

Seme   Seeds, Brasil, 2015, 13 min.

Režija / Director:  Marcelo Ergester

Neobičan gost  An Unusual Guest, BiH, 2015, 9 min.

Režija / Director:  Nisvet Hrustić

Fenomen Tvrđava   Phenomenom Fortress, Serbia, 2016, 25 min.

Scenario i režija / Screenplay and direction: Antal Szilard, Dragan Stojmenović

Nagrada, „Zlatna klapa“, u kategoriji turistički film / “Golden Clapper“ Award

21:00

Velika sala

Main Stream

Sirovo   Raw / Grave, France / Belgium, 2016, 99 min. Režija / Director:  Julia Ducournau Austin Fantastic Fest 2016 – Best Director Next Wave Features Julia Ducournau, 3rd place Audience Award Best Feature Julia Ducournau;  Cannes Film Festival 2016 – FIPRESCI Prize Directors’ Fortnight or Critics’ Week Julia Ducournau

 

Petak, 23.12.2016.

17:30

Velika sala

  1. Revija filmskog stvaralaštva dece i omladine Srbije – promocija

NAGRAĐENI FILMOVI MLADIH OD 15 – 19 GODINA

Grand prix festivala – LO3VE ( 5 minuta ) – Ana Marija Vuković, Beograd

Nagrada za najbolji ton, Nagrada Etnološko-antroploškog društva Srbije – Pod okriljem noći ( 7 ) – Judit Berec, Senta( 3 ) – grupa autora, Senta

Nagrada za najbolju režiju – Trema ( 8 ) – Milena Arsić, Kragujevac

Nagrada za najbolju ideju – Bez jaza ( 7 ) – Jovan Sibinović, Beograd

1-Nagrada i Nagrada za najbolju kameru – Putnik ( 12 ) – Luka Ivanović, Pančevo

3-Nagrada – Čarli Čaplin ( 10 minuta ) – Luka Ivanović, Pančevo

Diploma Etnografskog muzeja u Beogradu – Plava ptica ( 6 ) – grupa autora, Vranje

Nagrada za najbolju montažu – Novi dan ( 3 minuta ) – Gergelj Kiš, Budisava

2-Nagrada – Puška offcial ( 8 ) – Kermeci Norbert, Senta

Najuspešnija produkcija – Gimnazija za talentovane učenike „Boljai“ Senta

19:00

Velika sala

Eurochannel – Moja voljena porodica

  1. I mi smo porodica / We Are Family

Kratki    Short / Kort, 2013, Netherlands, 13’ – Drama                Režija / Director: Sanne Vogel

Automobil snova                Dreaming Apecar, Italy, 2013, 17’ – Drama    Režija / Director: Dario Samuele Leone

Turneja hora         Choir Tour, Latvia, 2012, 5’ – Animation         Režija / Director: Edmunds Jansons

Mamci i udice Baits and Hooks / Mamci i udice, Serbia, 2014, 10’ – Comedy  Režija / Director: Luka Popadić

Četiri repa         Four Tails, United Kingdom / Hungary, 2014, 25’ – Comedy Režija / Director: Christopher Villiers

Cunami Tsunami Albania, 2008, 7’ – Drama  Režija / Director: Shaqir Veseli

Bar ti znaš At Least You Know / Au moins le sais-tu, Belgium (Wallonia), 2014), 19’ – Drama

Režija / Director: Arthur Lecouturier

Kiše      Piove, Italy, 2013, 16’ – Comedy    Režija / Director: Lu Pulici, Francesco Zucchi

20:00

Likovni salon

Promocija časopisa i izdanja Niškog Kulturnog centra

Filmski časopis “FILAŽ“ Bp. 13, Niški kulturni centar, 2016.

Film Magazine “FILAZ” No 13  Nish Cultural Center, 2016

Živojin Pavlović: Film u školskim klupama, Niški kulturni centar i YU film danas, Niš, 2016,  (Reprint)

Učestvuju: Verica Novakov, glavni urednik izdavaštva NKC, Srđan Savić, urednik „Filaža“. Moderator: Dejan Dabić, urednik filmskog programa KNC

21:00

Likovni salon

Slađan Stojanović – Frenki – Promocija filma

Drelja Ogorelja, Drelja Ogorelja, Serbia, 2016,

Režija / Director: Slađan Stojanović – Frenki

21:00

Velika sala

Main Stream

Efekat vode Together Project / The Aquatic Effect / L’effet aquatique, France, 2016, 83 min.

Režija / Directors: Sólveig Anspach, Jean-Luc Gaget

Cannes Film Festival 2016 – SACD Prize Directors’ Fortnight Sólveig Anspach  & Jean-Luc Gaget

22:30

Velika sala

Igor Toholj predstavlja: Festival muzičkog dokumentarnog filma Dok’n’Ritam

Igor Toholj presents:  Festival of the Music Documentary Films  Dok’n’Ritam

Poslednjih 100

The Last 100 , Croatia, 2014, 37 min.

Režija / Director: Morana Komljenović,

Nagrada žirija Festivala / Jury Prize  – Best film

21:30

Likovni salon

VIVA FILM FESTIVAL  2016 – Sarajevo  Promocija – Nagrađeni filmovi (1)

Poš’a nam je alavije It Went Well, Croatia, 2015, 18 min.

Scenario i režija / Screenplay and direction: Renata Lučić, Maja Bošković

UNESKO-gradovi koje volimo   UNESCO – Citties We Love, Spain, 2015, 9:30 min.

Scenario i režija / Screenplay and direction: Herve Timarshe

Jevrejski sastanak naslepo   Jewish Blind Date, Switzerland, 2015, 16 min.

Scenario i režija / Screenplay and direction: Anaëlle Morf

Način života   The way of Life, Spain, 2016, 4 min

Režija / Director:  Ana Maria Carrasco Muñoz (Anna Camus)

Hagrada „Srebrno drvo“ u kategoriji religijskog filma / „Silver Tree“ Award

Inverzum  Inversum, BiH, 2016, 8 min.

Režija / Director:  Damir Bašić

Ukras sveta  Serbia, 2016, 14 min.

Scenario i režija / Screenplay and direction: Stefan Krasić

Hagrada, “Zlatna kamera” u kategoriji omladinskog filma / „Golden Camera“ Award

Sonar  Sonar, Iraq, 2016, 9 min.

Režija / Director:  Mohammad Salam

Tariz: Šarena deca sivog grada   Ta’rîz; The Colorful Kids of the Grey City, Turkey, 2015, 30 min.

Režija / Director:  Sezer Ağgez

 

Subota, 24.12.2016.

19:00

Velika sala

Vladimir Manić: Etnološki filmovi / Vladimir Manić: Ethnological movies

Još samo tren, Serbia,  min.

Režija / Director: Vladimir Manić

Kliktaj divljine, Serbia, 2010, 20 min.

Režija / Director: Vladimir Manić

19:30

Velika sala

PROKUPAČKI FESTIVAL KRATKOG FILMA / PROKUPLJE SHORT FILM FESTIVAL – promocija

Direktor festivala je Žikica Jovanović /

Izbor nagrađenih filmova / Awarded films:

Britva  Razor, Serbia, 2014 / 9 min, Režija / Director: Rajko Ristanović

Piknik  Picnic, Croatia, 2015, 13 min.             Režija / Director: Jure Pavlović

Nezrele trešnje   Unripe cherries, BJR Macedonia, 2016, 14 min.         Režija / Director: Nebojša Jovanovik

Ovo je Džo  This Is Joe, Spain, 2016, 4 min.   Režija / Director: Francis Díaz

Utočište   Sanctuary, USA, 2016, 12 min.   Režija / Director: Jay Menez

Kotrljanje   Wheeling, Serbia, 2016, 26 min.     Režija / Director: Žikica Jovanović

Učestvuju: Direktor Festivala Žikica Jovanović i Dejan Dabić, filmski kritičar

21:00

Velika sala

Main Stream

Gimme Danger Gimme Danger, USA, 2016, 108 min

Režija / Director:  Jim Jarmusch

Uloge / Starring: Iggy Pop, Ron Asheton, Mike Watt

 

Nedelja, 25.12.2016.

19:00

Velika sala

Main Stream

Rasprskavanje  A Bigger Splash, Italy / France, 2015, 120 min.   Režija / Director:  Luca Guadagnino

Uloge / Starring: Dakota Johnson, Tilda Swinton, Ralph Fiennes

Festivali: 2015 Venice, London, Busan, ..

20:00

Likovni salon

Nordijski kratkometražni filmovi / Nordisk shorts – 2012

Poslednji norveški trol

THE LAST NORWEGIAN TROLL / DET SISTE NORSKE TROLLET, Norway, 2010, 13 min.

Režija / Director: Piotr Sapegin

Velika greška

THE GRET MISTAKE, Denmark, 2011, 21’   Režija / Director: Anders Berthelsen

Lal Palmas

Sweden, 2011, 13 min.    Režija / Director: Johannes Nyholm

Šteta

COME TO HARM / SKAĐI, Iceland, 2011, 18 min.    Režija / Director: Borkur Sigthorsson

Finska priča

A FINNISH FABLE, Finland, 2011, 6 min.    Režija / Director: Niina Suominen

Mirovne snage

PEACEFORCE, Denmark, 2010, 19 min.   Režija / Director: Peter Gornstein

21:00

Velika sala

Main Stream

Enklava   Enclave, Srbija / Nemačka, 2015, 92 min.   Režija / Director: Goran Radovanović

Uloge / Cast:  Filip Šubarić, Denis Murić, Nebojsa Glogovac, Anica Dobra, Miodrag Krivokapić, Goran Radaković, Meto Jovanovski, Cun Lajci, Nenad Jezdić, Rastko Janković

Festivali / Festivals:  Moskva 2015 – Nagrada publike, etc.

 

 

Komentari

Valerija Đurković Valerija Đurković

Želim da dobijam programe KCNS

Ostavi komentar

Vaš komentar će biti proveren pre objavljivanja