Дани филма у Новом Саду-20. “Еуро ин филм” фестивал

Тип најаве: Фестивал
Датум: 04/12/2016 До: 28/12/2016
Време: 19 часова
Локација: Велика сала

Званично отварање овогодишњег фестивала Европског и независног филма одржаће се у недељу 4. децембра када ће бити уприличен богат целовечерњи програм. У 18 часова у Клубу „Трибина младих“ биће отворена  изложба словеначке уметнице Мајде Зорко „Нека слике говоре“.  Од 19 часова у Великој сали присутнима ће се обратити организатори фестивала, а након тога концерт ће одржати новосадски Биг бенд, под диригентском палицом Федора Вртачника. После концерта публика ће имати прилику да погледа словеначки филм „Долина мира“.
euro-in-1997-2016-100x300

Програм 20. Еуро Ин фестивала од 19. до 25. децембра  можете погледати у наставку:

 

Понедељак, 19.12.2016.

19:00

Велика сала

Main Stream

Неукроћени          The Untamed / La región salvaje, Mexico / Denmark / France / Germany / Norway / Switzerland, 2016, 100 min Режија / Director:  Amat Escalante

Austin Fantastic Fest 2016 – Best Director Fantastic Features Amat Escalante ; Venice Film Festival 2016 – Silver Lion – Best Director Amat Escalante

20:00

Ликовни салон

Нордијски краткометражни филмови / Nordisk shorts – 2011

Испод површине  Under The Surface, Finland, 2009, 7 мин. кратки играни  Режија: Veera Lehtola & Aino Ahokas

Награде: Признање на Филмском фестивалу Nordic Glorz Arktisen upeeta, Finska

Преко ограде  Over The Fence, Finland, 2009, 30′ , кратки играни    Режија / Director: Hamy Ramezan

Награде: Специјално признање на Међународном фестивалу краткометражног филма у Клермон-Ферану, Француска; Најбољи документарни краткометражни филм на Светском филмском фестивалу краткометражних филмова, Канада; Награда за најбољи филм на Међународном фестивалу краткометражних филмова у Curtocircuitо, Шпанија; Друга награда на Међународном фестивалу кратометражних филмова у Драми, Грчка; Најбољи краткометражни играни филм на Међународном филмском фестивалу у Калгарију, Канада.

Инцидент код банке   Incident By A Bank, Sweden, 2010, 12′ кратки експериментални

Режија / Director: Ruben Östlund

Награде:  “Златни медвед” за најбољи краткометражни филм на фестивалу Берлинале, Немачка; Сребрни змај на Филмском фестивалу у Кракову, Пољска; Награда студентског жирија за краткометражни филм на Филмском фестивалу у Кракову, Пољска; Номинован за ЕФА награду за краткометражни филм на Филмском фестивалу у Корку, Ирска; Специјална награда жирија на Филмском фестивалу у Бадалони, Шпанија; Специјално признање жирија на Aspen Shortsfest, САД.

Доброчинитељ  Samaritan, Norway, 2010, 29′ кратки играни   Режија / Director: Magnus Mork

Награде: Норвешка национална филмска награда; Најбољи норвешки кратки филм; Награда Стаклени чаша на Фестивалу норвешких краткометражних филмова, Норвешка; Награда главног жирија за изванредни краткометражни филм у категорији драме на Фестивалу краткометражног филма у Оутфесту, САД; Најбољи филм на Фестивалу Iris Prize, Велика Британија; Најбољи краткометражни филм на фестивалу лезбејских& геј филмова, Сијетл, САД

Берик  Berik, Denmark, 2010,15′ кратки играни   Режија / Director: Daniel Joseph Borgman

Награде: Гран При ТВ станице Канал+ на Недељи критике у Француској; Специјално признање Politiken Fonden у Бустеру на Међународном филмском фестивалу за децу и омладину, Копенгахен, Данска; Награда ЕФА Ган на Међународном филмском фестивалу у Гану, Белгија

21:00

Велика сала

Main Stream

Албум    Albüm, Turkey / France / Romania, 2016, 104 min.      Режија / Director: Mehmet Can Mertoğlu

Sarajevo Film Festival 2016: C.I.C.A.E. Award – Mehmet Can Mertoglu; Cineuropa Award -Mehmet Can Mertoglu; Heart of Sarajevo, Best Film – Mehmet Can Mertoglu

 

Уторак, 20.12.2016.

19:00

Велика сала

Eurochannel – Моја вољена породица

  1. Пут којим идемо / Away We Go

Bamako Saint-Afrique Bamako Saint-Afrique , France (Ile-de-France), 2013, 14’ – Drama, comedy

Режија / Director: Frédéric Jolfre

Све то  All of That / Sve to, Montenegro, 2012, 27’ – Drama

Режија / Director: Branislav Milatović

Светлуцање  Glimmering, Armenia, 2015, 11 min. – Drama

Режија / Director: Evelina Barsegian

Искупљење  Redemption / Iskupljenje, 2014, Finland / Bosnia & Herzegovina, 11 m.. – Drama

Режија / Director: Mirna Dizdarević

Лични развој  Personal Development,  Ireland, 2014, 16 min- – Drama

Режија / Director: Tom Sullivan

Не можеш све постићи одмах, али одмах можеш одустати од свега You Can’t Do Everything At Once, But You Can Leave Everything At Once / Mann Kann Nicht Alles Auf Einmal Tun, Aber Man Kann Alles Auf Einmal Lassen, Switzerland, 2013, 15’ – Drama    Режија / Director: Marie-Elsa Sgualdo

Одлазак од куће 

Leaving Home / Uit Huis, Netherlands, 2013, 7’ – Animation

Режија / Director: Joost Lieuwma

21:00

Велика сала

Main Stream

Лед и небо           Ice and the Sky / La glace et le ciel, France, 2015, 89 min.          Режија / Director:  Luc Jacquet

Bergen International Film Festival 2015 – University of Bergen’s Gulluglen Award Luc Jacquet

 

Среда, 21.12.2016.

19:00

Велика сала

Eurochannel – Моја вољена породица

  1. Породичне несугласице / Family Affairs

Прагови  Thresholds / Pragovi, Croatia (Zagreb), 2013, 13 min. – Drama   Режија / Director: Dijana Mlađenović

Шине  Rails, Greece, 2014, 9’ – Drama            Режија / Director: Panagiotis Charamis

Лагодан живот   The Easy Life / La vie facile, Switzerland, 2010, 22 min. – Drama   Режија / Director: Julien Rouyet

Дедин дужник   Grandpa’s Debtor, Georgia, 2014, 17 мин. – Comedy Режија / Director: Beka Sikharulidze

Ред ствари  The Order of Things / El orden de las cosas , Spain, 2010, 20’ – Drama

Режија / Director: César Esteban Alenda and José Esteban Alenda

Тата  Papa, Estonia, 2014, 16 min. – Drama   Режија / Director: Girlin Bassovskaja

Џез   Jazz, Romania, 2014, 15 min. – Drama     Режија / Director: Mircea Ibadof

21:00

Велика сала

Main Stream

Сирене и крикови Sirens and Screams, Croatia, 2015, 78 min. Режија / Director: Ivan Perić

Улоге / Starring: Tino Bandini, Josip Rogošić, Ivana Župa, Petar Buljević, Marko Kapitanović, Borut Novak, Mario Vidić, Rade Tanjga, Stipe Tadin Biočić, Ana Arapović, Katarina Botica.. Гост пројекције:  Редитељ Иван Перић

 

Четвртак, 22.12.2016.

17:30

Велика сала

  1. Ревија филмског стваралаштва деце и омладине Србије – промоција

НАГРАЂЕНИ ФИЛМОВИ ДЕЦЕ ДО 15 ГОДИНА

Grand prix: 26 хероја и учитељица ( 3 минута ) – група аутора, Врање

Награда за најобољу монтажу – Парк је мој ( 4 ) – Вук Ћорић, Београд

3-Награда – Радозналост је убила глисту ( 1 ) – Марко Панић, Омољица

Награда за најбољу идеју – Сакупљачи боја, времена и звука ( 8 ) – група аутора, Лозовик

2-Награда – Радознало врапче ( 3 ) – Јаков Попов, Нови Сад

Диплома етнолошко-антрополошког друштва Србије – На Дрини ћушрија ( 9 ) – Милош Рацић, Равни

Диплома Етнографског музеја Београд – Краставчићи ( 2 минута ) – група аутора, Врање

Награда за најбољу режију – Пут зеленог змаја ( 4 ) – Леа Поповић, Београд

Награда за најбољу камеру – Мамац ( 3 ) – Леа Попвић, Београд

1-Награда – Крај игрице ( 1 ) – Емилија Станојевић, Омољица

Награда за најбољи тон – Пепељуга и маћеха ( 4 ) – група аутора, Лозовик

Награда за најуспешнијег ментора – Група ментора из коле анимираног филма Врање

Награда за најуспешнију продукцију – Школа анимираног филма Врање

Увода реч: Владимир Анђелковић

19:00

Велика сала

Main Stream

Борис без Беатрис  Boris sans Béatrice / Boris Without Béatrice, Canada, 2016, 93 min.

Режија / Director: Denis Côté           Улоге / Starring: James Hyndman, Simone-Élise Girard, Denis Lavant

Berlin International Film Festival 2016 – Nominated Golden Berlin Bear – Denis Côté

20:30

Велика сала

ВИВА ФИЛМ ФЕСТИВАЛ  2016 – Сарајево  Промоција – Награђени филмови (1)

Гост пројекције: Ратко Орозовић, директор Фестивала

VIVA FILM FESTIVAL 2016 – Sarajevo  –  Promotion – Awarded Films

Човек од соли, The Salt Man / Marde namaki, Iran, 2015, 15 min.

Grand Prix Фестивала 2016 за најбоље филмско остварење / Grand Prix 2016

Природа вас треба    Nature Needs You, Australia, 2015, 9 min.

Режија / Director:  Mark Pearce

Семе   Seeds, Brasil, 2015, 13 min.

Режија / Director:  Marcelo Ergester

Необичан гост  An Unusual Guest, BiH, 2015, 9 min.

Режија / Director:  Nisvet Hrustić

Феномен Тврђава   Phenomenom Fortress, Serbia, 2016, 25 min.

Сценарио и режија / Screenplay and direction: Antal Szilard, Dragan Stojmenović

Награда, „Златна клапа“, у категорији туристички филм / “Golden Clapper“ Award

21:00

Велика сала

Main Stream

Сирово   Raw / Grave, France / Belgium, 2016, 99 min. Режија / Director:  Julia Ducournau Austin Fantastic Fest 2016 – Best Director Next Wave Features Julia Ducournau, 3rd place Audience Award Best Feature Julia Ducournau;  Cannes Film Festival 2016 – FIPRESCI Prize Directors’ Fortnight or Critics’ Week Julia Ducournau

 

Петак, 23.12.2016.

17:30

Велика сала

  1. Ревија филмског стваралаштва деце и омладине Србије – промоција

НАГРАЂЕНИ ФИЛМОВИ МЛАДИХ ОД 15 – 19 ГОДИНА

Grand prix festivala – LO3VE ( 5 минута ) – Ана Марија Вуковић, Београд

Награда за најбољи тон, Награда Етнолошко-антроплошког друштва Србије – Под окриљем ноћи ( 7 ) – Јудит Берец, Сента( 3 ) – група аутора, Сента

Награда за најбољу режију – Трема ( 8 ) – Милена Арсић, Крагујевац

Награда за најбољу идеју – Без јаза ( 7 ) – Јован Сибиновић, Београд

1-Награда и Награда за најбољу камеру – Путник ( 12 ) – Лука Ивановић, Панчево

3-Награда – Чарли Чаплин ( 10 минута ) – Лука Ивановић, Панчево

Диплома Етнографског музеја у Београду – Плава птица ( 6 ) – група аутора, Врање

Награда за најбољу монтажу – Нови дан ( 3 минута ) – Гергељ Киш, Будисава

2-Награда – Пушка offcial ( 8 ) – Кермеци Норберт, Сента

Најуспешнија продукција – Гимназија за талентоване ученике „Бољаи“ Сента

19:00

Велика сала

Eurochannel – Моја вољена породица

  1. И ми смо породица / We Are Family

Кратки    Short / Kort, 2013, Netherlands, 13’ – Drama                Режија / Director: Sanne Vogel

Аутомобил снова                Dreaming Apecar, Italy, 2013, 17’ – Drama    Режија / Director: Dario Samuele Leone

Турнеја хора         Choir Tour, Latvia, 2012, 5’ – Animation         Режија / Director: Edmunds Jansons

Мамци и удице Baits and Hooks / Mamci i udice, Serbia, 2014, 10’ – Comedy  Режија / Director: Luka Popadić

Четири репа         Four Tails, United Kingdom / Hungary, 2014, 25’ – Comedy Режија / Director: Christopher Villiers

Цунами Tsunami Albania, 2008, 7’ – Drama  Режија / Director: Shaqir Veseli

Бар ти знаш At Least You Know / Au moins le sais-tu, Belgium (Wallonia), 2014), 19’ – Drama

Режија / Director: Arthur Lecouturier

Кише      Piove, Italy, 2013, 16’ – Comedy    Режија / Director: Lu Pulici, Francesco Zucchi

20:00

Ликовни салон

Промоција часописа и издања Нишког Културног центра

Филмски часопис “ФИЛАЖ“ Бp. 13, Нишки културни центар, 2016.

Film Magazine “FILAZ” No 13  Nish Cultural Center, 2016

Живојин Павловић: Филм у школским клупама, Нишки културни центар и YU филм данас, Ниш, 2016,  (Репринт)

Учествују: Верица Новаков, главни уредник издаваштва НКЦ, Срђан Савић, уредник „Филажа“. Модератор: Дејан Дабић, уредник филмског програма КНЦ

21:00

Ликовни салон

Слађан Стојановић – Френки – Промоција филма

Дреља Огореља, Drelja Ogorelja, Serbia, 2016,

Режија / Director: Слађан Стојановић – Френки

21:00

Велика сала

Main Stream

Ефекат воде Together Project / The Aquatic Effect / L’effet aquatique, France, 2016, 83 min.

Режија / Directors: Sólveig Anspach, Jean-Luc Gaget

Cannes Film Festival 2016 – SACD Prize Directors’ Fortnight Sólveig Anspach  & Jean-Luc Gaget

22:30

Велика сала

Игор Тохољ представља: Фестивал музичког документарног филма Dok’n’Ritam

Igor Toholj presents:  Festival of the Music Documentary Films  Dok’n’Ritam

Последњих 100

The Last 100 , Croatia, 2014, 37 min.

Режија / Director: Morana Komljenović,

Награда жирија Фестивала / Jury Prize  – Best film

21:30

Ликовни салон

ВИВА ФИЛМ ФЕСТИВАЛ  2016 – Сарајево  Промоција – Награђени филмови (1)

Пош’а нам је алавије It Went Well, Croatia, 2015, 18 min.

Сценарио и режија / Screenplay and direction: Renata Lučić, Maja Bošković

УНЕСКО-градови које волимо   UNESCO – Citties We Love, Spain, 2015, 9:30 min.

Сценарио и режија / Screenplay and direction: Herve Timarshe

Јеврејски састанак наслепо   Jewish Blind Date, Switzerland, 2015, 16 min.

Сценарио и режија / Screenplay and direction: Anaëlle Morf

Начин живота   The way of Life, Spain, 2016, 4 min

Режија / Director:  Ana Maria Carrasco Muñoz (Anna Camus)

Hаграда „Сребрно дрво“ у категорији религијског филма / „Silver Tree“ Award

Инверзум  Inversum, BiH, 2016, 8 min.

Режија / Director:  Damir Bašić

Украс света  Serbia, 2016, 14 min.

Сценарио и режија / Screenplay and direction: Стефан Красић

Hаграда, “Златна камера” у категорији омладинског филма / „Golden Camera“ Award

Сонар  Sonar, Iraq, 2016, 9 min.

Режија / Director:  Mohammad Salam

Тариз: Шарена деца сивог града   Ta’rîz; The Colorful Kids of the Grey City, Turkey, 2015, 30 min.

Режија / Director:  Sezer Ağgez

 

Субота, 24.12.2016.

19:00

Велика сала

Владимир Манић: Етнолошки филмови / Vladimir Manić: Ethnological movies

Још само трен, Serbia,  мин.

Режија / Director: Владимир Манић

Кликтај дивљине, Serbia, 2010, 20 мин.

Режија / Director: Владимир Манић

19:30

Велика сала

ПРОКУПАЧКИ ФЕСТИВАЛ КРАТКОГ ФИЛМА / PROKUPLJE SHORT FILM FESTIVAL – промоција

Директор фестивала је Жикица Јовановић /

Избор награђених филмова / Awarded films:

Бритва  Razor, Serbia, 2014 / 9 min, Режија / Director: Рајко Ристановић

Пикник  Picnic, Croatia, 2015, 13 min.             Режија / Director: Јуре Павловић

Незреле трешње   Unripe cherries, BJR Macedonia, 2016, 14 min.         Режија / Director: Небојша Јовановик

Ово је Џо  This Is Joe, Spain, 2016, 4 min.   Режија / Director: Francis Díaz

Уточиште   Sanctuary, USA, 2016, 12 min.   Режија / Director: Jay Menez

Котрљање   Wheeling, Serbia, 2016, 26 min.     Режија / Director: Жикица Јовановић

Учествују: Директор Фестивала Жикица Јовановић и Дејан Дабић, филмски критичар

21:00

Велика сала

Main Stream

Gimme Danger Gimme Danger, USA, 2016, 108 min

Режија / Director:  Jim Jarmusch

Улоге / Starring: Iggy Pop, Ron Asheton, Mike Watt

 

Недеља, 25.12.2016.

19:00

Велика сала

Main Stream

Распрскавање  A Bigger Splash, Italy / France, 2015, 120 min.   Режија / Director:  Luca Guadagnino

Улоге / Starring: Dakota Johnson, Tilda Swinton, Ralph Fiennes

Festivali: 2015 Venice, London, Busan, ..

20:00

Ликовни салон

Нордијски краткометражни филмови / Nordisk shorts – 2012

Последњи норвешки трол

THE LAST NORWEGIAN TROLL / DET SISTE NORSKE TROLLET, Norway, 2010, 13 min.

Режија / Director: Piotr Sapegin

Велика грешка

THE GRET MISTAKE, Denmark, 2011, 21’   Режија / Director: Anders Berthelsen

Лал Палмас

Sweden, 2011, 13 min.    Режија / Director: Johannes Nyholm

Штета

COME TO HARM / SKAĐI, Iceland, 2011, 18 min.    Режија / Director: Borkur Sigthorsson

Финска прича

A FINNISH FABLE, Finland, 2011, 6 min.    Режија / Director: Niina Suominen

Мировне снаге

PEACEFORCE, Denmark, 2010, 19 min.   Режија / Director: Peter Gornstein

21:00

Велика сала

Main Stream

Енклава   Enclave, Србија / Немачка, 2015, 92 мин.   Режија / Director: Горан Радовановић

Улоге / Cast:  Филип Шубарић, Денис Мурић, Небојса Глоговац, Аница Добра, Миодраг Кривокапић, Горан Радаковић, Мето Јовановски, Цун Лајци, Ненад Јездић, Растко Јанковић

Фестивали / Festivals:  Moskva 2015 – Nagrada publike, etc.

 

 

0Shares

One Response to “Дани филма у Новом Саду-20. “Еуро ин филм” фестивал”

Остави коментар

comment
Ваша имејл адреса неће бити јасно објављена. Поља која су обавезна обележена су са *
account_circle
email
language