event_note Kulturna manifestacija
05.06.2014 - 07.06.2014 access_time 12:00

BIBLIONET 2014

location_on Tribina mladih
event_note Kulturna manifestacija
05.06.2014 - 07.06.2014 access_time 12:00

BIBLIONET 2014

location_on Tribina mladih

 

Tema:

Digitalne kolekcije u bibliotekama Srbije

 

 

 

 

PROGRAM

 

I dan (5. jun)

 

10.00 – 10.45časova

–         Registracija učesnika i gostiju

(Kulturni centar, Katolička porta 5)

 

***

 

11.00 časova

–         Prijem kod gradonačelnika Novog Sada

(Gradska kuća, Trg slobode 1)

 

Pozdravne reči:

 

–         Miloš Vučević, gradonačelnik Novog Sada

–         Svetlana Jančić, v.d. upravnika NBS i predsednik Zajednice matičnih biblioteka Srbije

–         Dragan Kojić, direktor Gradske biblioteke u Novom Sadu

–         Ivan Tasovac, ministar kulture

 

12.00 časova – Koktel

 

***

12.30 časova

(Kulturni centar, Katolička porta 5)

 

 I radna sesija:

(Izbor Radnog predsedništva)

 

Uvodno izlaganje:

–         Marsin Verla (Marcin Werla), vođa tima za digitalne biblioteke u Centru za super-računarstvo i umrežavanje, Poznanj, Poljska (Poznan Supercomputing and Networking Center)

13.00 – 14.30 časova

 

–         Miroljub Stojanović: Deset godina digitalne Narodne biblioteke Srbije

–         Novka Šokica-Šuvaković: Digitalna biblioteka Biblioteke Matice srpske (Biblioteka Matice srpske)

–         Zlatko Ahmić, Predrag Đukić: Ima li OBLAKA nad Srbijom: Digitalna Biblioteka grada Beograda(Biblioteka grada Beograda)

–         Marina Mitrić: Vebsajtovi javnih biblioteka u Republici Srbiji (Narodna biblioteka Srbije)

–         Blaženka Marković: Digitalizacija bibliotečke građe Zavičajne zbirke Gradske biblioteke u Novom Sadu (Gradska biblioteka u Novom Sadu)

 

14.30 – 15.00 časova – Pauza-ketering

 

***

15.00 – 16.30 časova

 

– Dodela Nagrade „Đura Daničić“

 

         II radna sesija:

(Izbor Radnog predsedništva)

 

–         Bogdan Trifunović, Ljubiša Ćirković: Digitalizacija i digitalna zaštita audio-vizuelne građe u Gradskoj biblioteci Čačak (Gradska biblioteka „Vladislav Petković Dis”, Čačak)

–         Snežana Nenezić, Miljko Veljković: Digitalizacija u Narodnoj biblioteci Kruševac (Gradska biblioteka Kruševac)

–         Snežana Aleksandrović: Digitalne kolekcije u Narodnoj biblioteci „Radislav Nikčević“ u Jagodini (Narodna biblioteka „Radislav Nikčević”, Jagodina)

–         Gorana Koporan, Dejan Podlipec: Digitalni Sombor (Gradska biblioteka „Karlo Bijelicki”, Sombor)

–         Nadica Kostić, Milan Jovanović: Pirot na mapi e-biblioteka (Narodna biblioteka Pirot)

 

 

20,00 časova – Večera

 

II dan (6. jun)

9.00 – 11.00 časova             

 

         I radna sesija:

(Izbor Radnog predsedništva)

 

–         Nemanja Kalezić, Nataša Mihailović:Narodna biblioteka Srbije, interaktivni portal „Veliki rat“(Narodna biblioteka Srbije)

–         Dragana Stolić, Vasilije Milnović, Milena Kostić, Divna Milošević: Digitalizacija doktorskih disertacija i stvaranje prve digitalne kolekcije sive literature u Univerzitetskoj biblioteci „Svetozar Marković“ (Univerzitetska biblioteka „Svetozar Marković“)

–         Elizabeta Georgiev, Narcisa Aleksić: Od Teftera do Mosta: digitalizacija bibliotečke građe u pirotskoj i dimitrovgradskoj biblioteci(Narodna biblioteka „Detko Petrov“ Dimitrovgrad, Narodna biblioteka Pirot)

–         Gordana Vučković: Digitalizacija Časopisa za književnost, umetnost i kulturu KORACI (Narodna biblioteka „Vuk Karadžić”, Kragujevac)

–         Emilija Dimovska: Kolekcija broširanih izdanja u digitalnom formatu Narodne biblioteke „Stefan Prvovenčani” Kraljevo (Narodna biblioteka “Stefan Prvovenčani” Kraljevo)

–         Dragana Lazić, Sofija Grba: Digitalne kolekcije zavičajne građe u Narodnoj biblioteci Smederevo (Narodna biblioteka Smederevo)

11.00 časova – Pauza

 

***

11.30 – 13.00 časova

 

         IIradna sesija:

(Izbor Radnog predsedništva)

 

–         Tatjana Živković, Beba Stanković: Digitalna kolekcija starih i retkih knjiga u Narodnoj biblioteci „Ilija M. Petrović” Požarevac (Narodna biblioteka „Ilija M. Petrović” Požarevac)

–         Slavica Krivokuća, Marija Čupić: Zavičajne digitalne kolekcije (Narodna biblioteka „Stevan Sremac” Niš)

–         Marija Tanackov: Digitalizacija zavičajnog fonda Narodne biblioteke „Jovan Popović” u Kikindi(Narodna biblioteka „Jovan Popović” Kikinda)

–         Ivana Janošević: Digitalna kolekcija Biblioteke „Vlada Aksentijević” Obrenovac (Biblioteka „Vlada Aksentijević” Obrenovac)

–         Dragan Ognjanović, Stevan Bošković: Narodna biblioteka „Rade Drainac” Prokuplje – digitalne kolekcije (Narodna biblioteka „Rade Drainac” Prokuplje)

–         Vesna Mikelić: Posvete 20. veka – digitalna kolekcija posveta iz Biblioteke celine Josipa Broza Tita (Muzej istorije Jugoslavije)

 

13.00 časova – Pauza

13.30 – 14.30 časova – Diskusuja i zaključci

 

 

***

 

16.00 časova  – Ručak

19.30 časova– Pozorišna predstava u Srpskom narodnom pozorištu

 

 

 

III dan (7. jun)

 

         OBILAZAK FRUŠKOGORSKIH MANASTIRA

 

         Organizovana poseta manastirima: Velika Remeta, Krušedol, Grgeteg i Hopovo.

        

         Polazak u 10.00 časova.

 

 

Ostavi komentar

Vaš komentar će biti proveren pre objavljivanja