Tribina pod naslovom „Istorijski okvir za književnost Branka Ćopića” 29. februara u klubu „Tribina mladih“

26/02/2024

Kulturni centar Novog Sada i Matica srpska u KCNS počinju seriju tribina o književnom i istorijskom liku i dela Branka Ćopića, poznatog srpskog i jugoslovenskog pisca, koje imaju za cilj da osvetle životno delo jednog izuzetnog čoveka i pisca.

  1. februara sa početkom u 18.00 časova u klubu „Tribina mladih” održaće se prva tribina pod naslovom Istorijski okvir za književnost Branka Ćopića koja će tematizovati prostor i vreme iz kojeg je izniklo Ćopićevo bogato književno delo.

O Bosanskoj krajini u vremenu 1941–1945. godine i godinama kolonizacije partizanskih porodica iz Bosanske krajine u Vojvodinu 1945–1948 govoriće dr Jelena Veselinov, dr Predrag Vajagić i mr Pavle Orbović.

 

Ostavi komentar

Vaš komentar će biti proveren pre objavljivanja