БИБЛИОНЕТ 2014

query_builder
  • Датум: 05/06/2014,
  • Траје до: 07/06/2014
  • Локација: Трибина младих

 

Тема:

Дигиталне колекције у библиотекама Србије

 

Biblionet 2014

 

 

ПРОГРАМ

 

I дан (5. јун)

 

10.00 – 10.45часова

–         Регистрација учесника и гостију

(Културни центар, Католичка порта 5)

 

***

 

11.00 часова

–         Пријем код градоначелника Новог Сада

(Градска кућа, Трг слободе 1)

 

Поздравне речи:

 

–         Милош Вучевић, градоначелник Новог Сада

–         Светлана Јанчић, в.д. управника НБС и председник Заједнице матичних библиотека Србије

–         Драган Којић, директор Градске библиотеке у Новом Саду

–         Иван Тасовац, министар културе

 

12.00 часова – Коктел

 

***

12.30 часова

(Културни центар, Католичка порта 5)

 

 I радна сесија:

(Избор Радног председништва)

 

Уводно излагање:

–         Марсин Верла (Marcin Werla), вођа тима за дигиталне библиотеке у Центру за супер-рачунарство и умрежавање, Познањ, Пољска (Poznan Supercomputing and Networking Center)

13.00 – 14.30 часова

 

–         Мирољуб Стојановић: Десет година дигиталне Народне библиотеке Србије

–         Новка Шокица-Шуваковић: Дигитална библиотека Библиотеке Матице српске (Библиотека Матице српске)

–         Златко Ахмић, Предраг Ђукић: Има ли ОБЛАКА над Србијом: Дигитална Библиотека града Београда(Библиотека града Београда)

–         Марина Митрић: Вебсајтови јавних библиотека у Републици Србији (Народна библиотека Србије)

–         Блаженка Марковић: Дигитализација библиотечке грађе Завичајне збирке Градске библиотеке у Новом Саду (Градска библиотека у Новом Саду)

 

14.30 – 15.00 часова – Пауза-кетеринг

 

***

15.00 – 16.30 часова

 

– Додела Награде „Ђура Даничић“

 

         II радна сесија:

(Избор Радног председништва)

 

–         Богдан Трифуновић, Љубиша Ћирковић: Дигитализација и дигитална заштита аудио-визуелне грађе у Градској библиотеци Чачак (Градска библиотека „Владислав Петковић Дис”, Чачак)

–         Снежана Ненезић, Миљко Вељковић: Дигитализација у Народној библиотеци Крушевац (Градска библиотека Крушевац)

–         Снежана Александровић: Дигиталне колекције у Народној библиотеци „Радислав Никчевић“ у Јагодини (Народна библиотека „Радислав Никчевић”, Јагодина)

–         Горана Копоран, Дејан Подлипец: Дигитални Сомбор (Градска библиотека „Карло Бијелицки”, Сомбор)

–         Надица Костић, Милан Јовановић: Пирот на мапи е-библиотека (Народна библиотека Пирот)

 

 

20,00 часова – Вечера

 

II дан (6. јун)

9.00 – 11.00 часова             

 

         I радна сесија:

(Избор Радног председништва)

 

–         Немања Калезић, Наташа Михаиловић:Народна библиотека Србије, интерактивни портал „Велики рат“(Народна библиотека Србије)

–         Драгана Столић, Василије Милновић, Милена Костић, Дивна Милошевић: Дигитализација докторских дисертација и стварање прве дигиталне колекције сиве литературе у Универзитетској библиотеци „Светозар Марковић“ (Универзитетска библиотека „Светозар Марковић“)

–         Елизабета Георгиев, Нарциса Алексић: Од Тефтера до Моста: дигитализација библиотечке грађе у пиротској и димитровградској библиотеци(Народна библиотека „Детко Петров“ Димитровград, Народна библиотека Пирот)

–         Гордана Вучковић: Дигитализација Часописа за књижевност, уметност и културу КОРАЦИ (Народна библиотека „Вук Караџић”, Крагујевац)

–         Емилија Димовска: Колекција брошираних издања у дигиталном формату Народне библиотеке „Стефан Првовенчани” Краљево (Народна библиотека “Стефан Првовенчани” Краљево)

–         Драгана Лазић, Софија Грба: Дигиталне колекције завичајне грађе у Народној библиотеци Смедерево (Народна библиотека Смедерево)

11.00 часова – Пауза

 

***

11.30 – 13.00 часова

 

         IIрадна сесија:

(Избор Радног председништва)

 

–         Татјана Живковић, Беба Станковић: Дигитална колекција старих и ретких књига у Народној библиотеци „Илија М. Петровић” Пожаревац (Народна библиотека „Илија М. Петровић” Пожаревац)

–         Славица Кривокућа, Марија Чупић: Завичајне дигиталне колекције (Народна библиотека „Стеван Сремац” Ниш)

–         Марија Танацков: Дигитализација завичајног фонда Народне библиотеке „Јован Поповић” у Кикинди(Народна библиотека „Јован Поповић” Кикинда)

–         Ивана Јаношевић: Дигитална колекција Библиотеке „Влада Аксентијевић” Обреновац (Библиотека „Влада Аксентијевић” Обреновац)

–         Драган Огњановић, Стеван Бошковић: Народна библиотека „Раде Драинац” Прокупље – дигиталне колекције (Народна библиотека „Раде Драинац” Прокупље)

–         Весна Микелић: Посвете 20. века – дигитална колекција посвета из Библиотеке целине Јосипа Броза Тита (Музеј историје Југославије)

 

13.00 часова – Пауза

13.30 – 14.30 часова – Дискусуја и закључци

 

 

***

 

16.00 часова  – Ручак

19.30 часова– Позоришна представа у Српском народном позоришту

 

 

 

III дан (7. јун)

 

         ОБИЛАЗАК ФРУШКОГОРСКИХ МАНАСТИРА

 

         Организована посета манастирима: Велика Ремета, Крушедол, Гргетег и Хопово.

        

         Полазак у 10.00 часова.

 

 

Остави коментар

comment
Ваша имејл адреса неће бити јасно објављена. Поља која су обавезна обележена су са *
account_circle
email
language